P0

Miestas, Svarbu

Senamiesčio gatves berūkydami baigs rekonstruoti iki savivaldos rinkimų? (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-10


Nors penkių Klaipėdos senamiesčio gatvių rekonstrukcijos pabaiga yra numatyta iki 2023 metų rudens, savivaldybė ir jos rangovai žada tai padaryti iki pavasario. Tai yra, iki savivaldybės tarybos ir mero rinkimų, kurie vyks kovo 5 dieną.

Toks pažadas duotas ketvirtadienį vykusio miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu diskutuojant su senamiesčio verslininkais. Pastarieji prašė susitikimo, kad būtų išsklaidyta sklaidanti prieštaringa informacija apie darbų terminus ir kitas remonto aplinkybes. Įmonės esą nori įvertinti verslo aplinką, kad galėtų planuoti veiklą 2023 metais.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Posėdžio, kuriame dalyvavo ir gatves tvarkančių įmonių atstovai, metu Valdas Švedas, Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas pranešė, kad  Sukilėlių ir Vežėjų gatvių rekonstrukcija praktiškai yra baigta. 

Pagal galiojančias sutartis Žvejų gatvės tvarkybos pabaiga – kitų metų rugpjūčio 15, Daržų g. – liepos 15, Teatro g. – gegužės 15, o Didžiosios Vandens gatvės – birželio 15 diena.

V. Švedas sakė, kad kalbama su rangovais, jog darbai būtų baigti pavasarį. Rangovai patvirtino, kad jei viskas vyks taip, kaip suplanuota, jie darbus beveik visuose objektuose baigs iki pavasario. Liks pabaigti nebent nedideli ruožai.

Senamiestyje patalpas nuomojantis Jonas Trainaitis teigė, kad verslas uždarinėja parduotuves ir stebėjosi, kodėl tokie ilgi darbų terminai. Pasak jo, nuomininkai atsisako mokėti nuomą, išeina. Durys į gatvę dėl Žvejų gatvės remonto buvo ilgai uždarytos. Vyras abejojo, ar buvę nuomininkai sugrįš, ar ateis nauji.

„Štai stebiu per kamerą ir matau: stovi darbininkai ir vien parūkymo pertraukos”, –  širdo jis.

Kad darbininkai dažnai stoviniuoja, o nedirba, tikino ir kiti posėdžio dalyviai. Tačiau jiems buvo atkirsta, kad pertraukėlės kartais yra būtinos. Teigiama, kad darbai kartais stringa ir dėl statybinių medžiagų tiekimo. Dalis jų tiekiama iš nuo Rusijos agresijos besiginančios Ukrainos.

Žvejų gatvę rekonstruojančios UAB „Kavesta” atstovas teigė, kad darbus norisi baigti kuo greičiau, tačiau trukdo tai, jog dirbant atsiveria archeologiniai radiniai, aptinkama, kad yra netikslūs projektiniai sprendiniai ir pan. Jis tikino, kad Žvejų gatvėje jau supilti pagrindai, netrukus bus supilta skalda ir pradėti kloti šaligatviai. Šiais metasi dalis šaligatvių esą jau turėtų būti įrengti.

Rangovai teigė, kad savivaldybės jiems neleido visų darbų etapų imti iš karto. Inga Kubilienė, Savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja, patvirtino, kad to prašė senamiesčio verslininkai. 

Miesto straipsnių vidus

„Jeigu būtume visą iškart ėmę daryti, būtų dar blogiau”, – teigė ji. 

Komiteto posėdžio metu aptarti ir Herkaus Manto gatvės atkarpos nuo Lietuvininkų aikštės iki Poilsio parko, tvarkymo eiga. Gautas rangovo UAB „Eurovia Lietuva” atstovo patikinimas, kad per ateinančio pirmadienio naktį ši gatvės dalis bus baigta asfaltuoti.


  2022-11-10

  3 komentarai “Senamiesčio gatves berūkydami baigs rekonstruoti iki savivaldos rinkimų?”

  1. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Eilinis savivaldybės fiasko!

  2. AvatarJeigu (IP: 86.100.137.239)

   gatvių grindinys bus toks pat, kaip Turgaus gatvėje, tada geriau nieko nedaryti, o palikti kaip yra dabar.

  3. AvatarAcha (IP: 88.119.136.56)

   Žiemos metu nieks tokių darbų nedirba…reikia baigti iki Naujų metų…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt