P0

Miestas, Svarbu

Skulptūrų parke statybininkus keičia išminuotojai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-10


Po to, kai neseniai rekonstruojamame uostamiesčio Skulptūrų parke vos per plauką neįvyko skaudi nelaimė, nuo ketvirtadienio šioje buvusių miesto kapinių vietoje pradėjo darbuotis Lietuvos kariuomenės išminuotojai. Jų čia laukia itin sudėtingas darbas, nes sovietmečiu naikinant kapines žemėje buvo palaidota ir daug metalo. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Parką rekonstruojančios bendrovės „Plungės lagūna” darbų vadovas Žydrūnas Vilnius „Atvirai Klaipėdai” pasakojo, kad iki šiol buvo apie penki-septyni atvejai, kai atliekant darbus darbuotojai rado sprogmenis. 

„Paskutinis kartas labai išgąsdino, nes buvo užgautas ir pažeistas sviedinio sprogdiklis. Iki didelės nelaimės trūko labai nedaug”, – sakė pašnekovas. 

Pasak jo, sprogmenys rasti įvairiose parko vietose – apie 30 cm gylyje netoli paminklo žuvusiems Klaipėdos krašto prijungimo operacijos dalyviams, ir prie Napoleono laikų gynybinio šanco, ir centrinėje dalyje, ir prie S. Daukanto bei Trilapio gatvių. Visi jie buvo iki pusės metro gylyje – giliau darbų metu nesikasama. 

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, reaguojant į tokią pavojingą situaciją rangovas manė, kad reikėtų pirkti papildomas, apie 46 tūkst. eurų galinčias kainuoti sprogmenų identifikavimo paslaugas, tačiau buvo nutarta kreiptis su pagalbos prašymu į Krašto apsaugos ministerija. Pastaroji sureagavo geranoriškai ir į Skulptūrų parką buvo pasiųsti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Jie darbus pradeda ketvirtadienį. 

„Sunku pasakyti, kiek jie truks, gal savaitę, gal dvi, nes dirbti bus labai sunku – griaunant kapines sovietmečiu buvo palaidota ir daug metalinių tvorelių bei kitų dirbinių liekanų, metalo ieškiklis labai dažnai pypsi. Kol dirbs kariškiai mes negalėsime vykdyti žemės darbų, tvarkyti nupjautų medžių kelmų”, – sakė Ž. Vilnius.  


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt