P0

Švietimas

Verslo parama Klaipėdos universitetui įtvirtinta memorandumu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-10


Ketvirtadienį Klaipėdos universitete (KU) penkių krašto verslą vienijančių organizacijų lyderiai pasirašė bendrą memorandumą, deklaruojantį verslo paramą Klaipėdos universitetui ir kviečiantį verslo bendruomenę prisidėti prie KU ateities neliečiamojo kapitalo fondo sukūrimo.

KU nuotr.

Memorandume pabrėžiama, jog KU vaidmuo yra svarbus formuojant modernaus miesto veidą, pritraukiant talentus ir užtikrinant pozityvius demografinius procesus, įvairiapusį ir turiningą miesto socialinį bei kultūrinį gyvenimą.

„Žmonės, kurie per universitetą įsilieja į Klaipėdą, taip pat yra itin svarbūs ir vertingi vietos verslui – savo kompetencijomis, naujomis idėjomis jie prisideda prie aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimo. Stiprus ir konkurencingas verslas reiškia stiprią ir konkurencingą Klaipėdą“, – teigiama dokumente.

Švietimo vidus

Verslo bendruomenė kviečiama prisidėti prie universiteto stiprinimo sukuriant šimtmečiais veikiantį KU ateities neliečiamojo kapitalo fondą. Kad toks fondas pradėtų funkcionuoti, būtina sukaupti 0,5 mln. dydžio kapitalą, kurio investicinė grąža leistų KU finansuoti mokslinius tyrimus ir projektus, pritraukti bei išlaikyti talentingiausius mokslininkus ir dėstytojus, investuoti į mokslo ir studijų materialinės bazės stiprinimą, skatinti gabiausius studentus, tobulinti studijų programas.

Po memorandumo tekstu pasirašė Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Egidijus Mockus, Arnoldas Šileika, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas, Vaidotas Šileika, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas, Vytautas Lygnugaris, Lietuvos laivų savininkų asociacijos valdybos pirmininkas, Andrius Sutnikas, Lietuvos jūrinio klasterio koordinatorius bei prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos universiteto rektorius.

KU ateities fondas buvo įsteigtas 2021-aisiais devynių verslo bendrovių iniciatyva. Fondo valdyba užsibrėžė strateginį uždavinį kurti neliečiamojo kapitalo fondą. Jo sąskaitoje šiuo metu – daugiau nei 140 tūkst. eurų.


  2022-11-10

  Vienas komentaras apie “Verslo parama Klaipėdos universitetui įtvirtinta memorandumu”

  1. AvatarKlaipėdietis (IP: 213.226.167.154)

   Super, džiugu, kad yra džentelmenų – protingų, išsilavinusių verslininkų, kurie žino, kam padėti ir ką remti. Ačiū Jiems.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt