„Eglę žalčių karalienę“ rodys Poznanėje

Kultūra

Lapkričio 23 dieną Poznanės (Lenkija) publika susipažins su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektakliu „Eglė žalčių karalienė“, kurį režisavo choreografas Martynas Rimeikis.

KVMT nuotr.

„Auksiniais scenos kryžiais“ ir „Padėkos kauke“ apdovanotas, LRT įrašytas ir transliuotas bei prancūzų kultūros  kanale „Mezzo TV“ rodytas Eduardo Balsio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ į Lenkiją vyksta kaip Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir St. Moniuškos didžiojo teatro Poznanėje kūrybinių mainų „Krypčių dialogai“ dalyvis.  

Kūrybinių mainų dėka teatrai apsikeis ryškiausiais savo repertuaro šokio spektakliais. „Krypčių dialogai“ Lenkijos kultūros visuomenę supažindins su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvu, baleto trupe ir vienu sėkmingiausių pastatymų – Eduardo Balsio šokio spektakliu „Eglė žalčių karalienė“ , o 2023 m. pavasarį Lietuvos publikai bus pristatytas  St. Moniuškos vardo didžiojo teatro Poznanėje šiuolaikinio šokio spektaklių triptikas BER (choreografai Robert Bondara, Alexander Ekman, M. Rimeikis). 

Nemarią įsimylėjėlių istoriją Poznanės scenoje pasakos ne vieną pagrindinį vaidmenį atlikę KVMT baleto trupės artistai – Iryna Suslo (Eglė) ir Yan Malaki (Žilvinas), Eglės seserimis taps – Anna Chekmarova ir Daria Verovka, Eglės dukra Drebule – Oleksandra Borodina, o sūnumi Ąžuolu -Mykhailo Mordasov. Scenoje išvysime Viktoriją Galvanauskienę (Motina), Paulių Joniką (Tėvas), Simoną Laukaitį (Žaltys) ir KVMT baleto trupės narius. 

Spektaklio kūrėjų komanda – choreografas M. Rimeikis, dirigentas Modestas Barkauskas (spektaklis Poznanėje bus atliekamas su garso įrašu), scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė ir šviesų dailininkas Levas Kleinas stengėsi neprimesti Eglės ir Žilvino meilės istorijai nūdienos socialinių kontekstų. Tuo pačiu mėginta išvengti pasakų inscenizacijoms būdingos vizualių detalių gausos, todėl spektaklyje kalba pats šokis, o ne dekoracijos ar butaforija.  

Pasak baleto kritiko H. Šabasevičiaus, „choreografas žinomą pasaką suvokė kaip mitą, kuriame svarbu ne aplinka ar detalės, bet herojus ištikusios lemties tragizmas“. 

Laiko išbandymus atlaikiusi E. Balsio muzika atgijo ekspresyvia ir originalia šiuolaikinio šokio kalba bei tapo visos Lietuvos kultūros įvykiu. „Eglė žalčių karalienė“ buvo įvertinta „Padėkos kauke“ kaip geriausia 2019 m. Klaipėdos premjera bei pelnė du „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus: 2019-ųjų geriausiu choreografu tapo M. Rimeikis, o pagrindinio vaidmens atlikėja Julija Stankevičiūtė apdovanota kaip geriausia metų šokėja. 2021 ir 2022 m. spektaklis transliuotas „Mezzo“ kanalu, kur juo mėgavosi daugiau nei 60 milijonų žiūrovų iš 80 šalių.   

„Eglė žalčių karalienė“ lapkričio 23 dieną 19 val. pristatoma St. Moniuškos didžiojo teatro teatro Poznanėje „Aula Artis“ scenoje. 

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Kultūra

Muzikinis teatras pagerbė geriausius savo kūrėjus

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras jau šeštą kartą Teatro dienos proga įteikė apdovanojimus „Pagauk bangą“, skirtus ambicingiausius kūrybinius iššūkius praėjusiais metais ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Kultūra

Pristato kamerinę „Meilės eliksyro“ versiją

Šį savaitgalį, gruodžio 2-3 dienomis, Klaipėdos Žvejų rūmuose pristatoma komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinės versijos premjera, kurią Klaipėdos valstybiniame muzikiniame ...
2023-11-28
Skaityti daugiau

Veidai

Aš nesusikalbu su savo tėvais – jie palaiko Rusiją

Kai kurie žmonės Lietuvoje karą Ukrainoje stebi ne tik iš šono. Karas vyksta ir jų šeimose. Ir nors jie patys ...
2023-10-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This