P0

Miestas

Kad žiema neužkluptų netikėtai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-11


Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai su kelių priežiūrą vykdančiais rangovais tradiciškai apsikeitė informacija apie pasirengimą artėjančiai žiemai.

Portalo archyvo nuotr.

Uostamiesčio viešąsias erdves prižiūrintys rangovai UAB „Vakarų švara“ (pietinė miesto dalis), UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (centrinė ir šiaurinė miesto dalis) bei UAB „Klaipėdos želdiniai“ ir UAB „Ecoservice“  (šaligatvių priežiūra) tvirtina esantys pasiruošę žiemos sezonui: yra sukauptas kovos su iškritusiu sniegu ir apledijusiomis dangomis arsenalas (technika, druska, smėlio mišiniai), budi orų prognozes sekantys darbuotojai, kurie yra pasirengę bet kada kibti į darbus.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė kalbėjimosi su gyventojais, įstaigų, organizacijų atstovais svarbą, todėl pritarė, kad ir šiemet, kaip ir pernai, rangovai paviešintų telefonų numerius, kuriais galėtų prisiskambinti gyventojai, jei dėl kokių nors priežasčių sniegas miesto prižiūrimoje teritorijoje liktų nenuvalytas.

Rangovai, kurių pareiga valyti sniegą miesto gatvėse ir viešosiose erdvėse bei pasirūpinti, kad gatvių ir šaligatvių dangos nebūtų slidžios vairuotojams ir pėstiesiems, atkreipė dėmesį, kad gyventojų nepasitenkinimą dažniausiai išprovokuoja neišvažiuojami kiemai, o už jų valymą yra atsakingos daugiabučių namų savininkų bendrijos ir namų valdų administratoriai. Kaip ir anksčiau, jiems netrukus ketinama išsiųsti priminimus apie pareigą pasirūpinti kiemais ir pėsčiųjų takais žiemos metu.

Joms priklausančių teritorijų priežiūra turi pasirūpinti ir miesto ugdymo įstaigos.

Atkreiptas dėmesys ir į autobusų stotelių įvažų valymą: neretai jos, gatve pravažiavus sniego valytuvui, užblokuojamos nustumto sniego pylimais. Mažesne technika dirbantys rangovai „didžiųjų“ prašė atkreipti į tai dėmesį ir valant gatves lygiagrečiai nuvalyti sniegą autobusų stotelių įvažose.

Pasitarimo metu tradiciškai kliuvo ir nedrausmingiems gyventojams, kurie savo automobilius parkuoja neleistinose vietose, taip sukurdami kliūtis pravažiuoti kelių valymo technikai. Rangovai pastebėjo, kad dažniau tai yra pavieniai piktybiniai atvejai, tačiau gera žinia, kad jų pastebimai mažėja.

Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. patarėja Inga Kubilienė apgailestavo, kad šiemet dėl neįvykusio viešojo pirkimo konkurso miesto gatves vaduoti nuo sniego laikinai turės mažesnės pajėgos – ne trys, o du rangovai (UAB „Vakarų švara“ ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas“), be to, pastarajam kelių priežiūra yra nauja veiklos sritis. Tačiau įmonė – ne naujokė, praėjusi specialų pasirengimą, todėl tikimasi, kad ji susitvarkys ir su sniego iššūkiu, kai toks ištiks.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-11-11

  2 komentarai “Kad žiema neužkluptų netikėtai”

  1. AvatarBUKIT ATSARGUS (IP: 86.100.19.28)

   PO KLAIPEDA VAŽINEJA BALTARUSIŠKAIS NUMERIAIS SU BMW X5 ČIGONAS AČKARIKAS PRIPASAKOJA ISTORIJU SIULO PIRKT ĮRANKIU, GALI IR KITAIP IŠVILIUOTI PINIGUS!!!

   • AvatarTaigi (IP: 85.232.138.203)

    Čigonas kaip čigonas, visada ateina netikėtai, beje, kaip ir žiema.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt