P0

Transportas

Klaipėdos autobusų parkas gamtines dujas miesto autobusuose pakeitė biometanu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-11


Iki šiol iškastiniu kuru – gamtinėmis dujomis – varomi uostamiesčio savivaldybės valdomos UAB Klaipėdos autobusų parkas (KAP) autobusai nuo lapkričio 1 dienos naudoja aplinkai draugišką kurą – biometaną.

KAP miesto ir priemiesčio maršrutais keleivius veža 46 dujiniai autobusai. Per metus jie sunaudoja apie 1,5 mln. kubinių metrų dujų.

Biometanas išgaunamas iš pūvančių natūralių medžiagų: mėšlo, maisto ar kitų organinių atliekų, kurioms irstant išsiskiria biodujos. Jos surenkamos, tinkamai išvalomos ir paruošiamos naudoti kaip kuras. Todėl naudojant biometaną reikšmingai mažėja poveikis klimato kaitai. Šis kuras visoje Europos Sąjungoje pripažįstamas kaip nulinės CO2 emisijos degalai, kuriuos galima naudoti tiek transporto, tiek pramonės veikloje.

Gamtinės dujos ir biometanas savo chemine formule visiškai nesiskiria, todėl biometanas gali būti naudojamas visuose KAP dujiniuose autobusuose, jiems nereikėjo jokių papildomų investicijų, kad pritaikyti naudoti šį ekologišką kurą. Nepasikeitė ir degalų kaina – biometanas įsigyjamas tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir gamtinės dujos.

„Klaipėda buvo pirmasis miestas, o mūsų įmonė – pirmasis autobusų parkas šalyje, pradėjęs vežti keleivius dujiniais autobusais. Tai įvyko dar 2006 metais. Dabar užkopėme dar vienu ekologiniu laipteliu aukščiau – atsisakėme iškastinio kuro, dar labiau priartėjome prie Europos Sąjungos „Žaliojo kurso“ iniciatyvos užtikrinti poveikio klimatui neutralumą. Noriu padėkoti ilgamečiams partneriams – UAB „SG dujos“, kurie mums suteikė galimybę tapti ekologiškiausio transporto lyderiais“, – pranešime cituojamas Vaidas Ramanauskas, KAP generalinis direktorius.

Pasak vadovo, dabar dujiniai autobusai Klaipėdoje yra patys ekologiškiausi, ekologiškesni netgi už varomus elektra, mat tik trečdalis elektros energijos yra žalioji, pagaminama nenaudojant iškastinio kuro. O biometanas, įskaitant ir tolimą transportavimą dujotiekiais, pripažįstamas neutraliu aplinkai kuru, nulinės CO2 emisijos.

„Galime ir turime didžiuotis tuo, kad Klaipėdos autobusų parkas nuolatos ieško pačių inovatyviausių sprendimų, siekiant paties didžiausio ekologinio ir ekonominio efekto bei „užduoda toną“ visai Lietuvai šiame kontekste. Nūdienos geopolitinių bei klimato kaitos iššūkių kontekste šie aspektai įgauna strateginę prasmę ir vertę“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

KAP miesto ir priemiesčio maršrutais keleivius veža 46 dujiniai autobusai. Per metus jie sunaudoja apie 1,5 mln. kubinių metrų dujų.

Pasak biometano tiekimą uostamiesčio autobusams užtikrinančios įmonės „SG dujos“ strateginės plėtros vadovo Sauliaus Bilio, šis kuras pradėtas importuoti iš Olandijos, o jau kitąmet dujotiekiais į Klaipėdą turėtų atkeliauti ir pirmasis biometanas, pagamintas Lietuvoje.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-11-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt