P0

Regionas

Sučiupo dar du žeberklininkus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-11


Trečiadienio naktį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai per akcijos „Lašiša“ reidą Kretingos rajone sulaikė du žeberklininkus.

„Džiugiu, kad vykstant aktyviam lašišų ir šlakių nerštui, brakonieriai žalos žuvų ištekliams nepadarė. Svarbu nepamiršti, kad šių žuvų ištekliai riboti ir kiekviena lašiša ar šlakys yra svarbus reproduktorius“, – pranešime cituojamas Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Apklausiant pažeidėjus paaiškėjo, kad tie patys asmenys prieš kelias dienas taip pat vykdė neteisėtą žvejybą žeberklais toje pačioje upėje, tačiau nieko nenudūrė.

Pažeidėjams surašyti keturi administracinio nusižengimo protokolai už neteisėtą žvejybą žeberklais ir jiems gali tekti sumokėti iki 1200 eurų baudą. Taip pat paimti du žeberklai.

Aplinkosaugininkai primena, kad už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.


  2022-11-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt