P0

Svarbu, Sveikata

Politikai sabotuoja greitosios medicininės pagalbos stoties perdavimą ministerijai?

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-15


Palaukus 10 minučių Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkui Kaziui Bagdonui antradienį teko konstatuoti, kad posėdis neįvyks, nes nėra kvorumo. Didžioji dalis komiteto narių į posėdį, kuris turėjo vykti nuotoliniu būdu, neįsiregistravo. Be pirmininko trumpam dar bandė jungtis tik du nariai iš septynių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

K. Bagdonas sakė, kad taip gali būti pasielgta tyčia. Posėdyje nedalyvavo ir komiteto priminko pavaduotojas, vicemeras Arvydas Cesiulis. Pasak posėdžio pirmininko, jis tuo metu buvo pas merą ir, esą, palaiko sprendimo projektą. 

Sprendimo, kurį preliminariai turėjo svarstyti komitetas, projekto tikslas – perduoti valstybės nuosavybėn Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios įstaigos Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties turtines ir neturtines teises bei pareigas.

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) vykdant greitosios medicinos pagalbos (GMP) reformą – kuriant vieną nacionalinę įstaigą vietoje dabar esančių 48 – miesto Taryba spalio 20 d. po kelias valandas trukusių diskusijų nusprendė dar nebalsuoti dėl turtinių ir neturtinių Klaipėdos GMP teisių atidavimo.

Aiškinamajame rašte prie sprendimo projekto buvo nurodytos ir neigiamos pasekmės: „šiuo etapu neišspręsti turtiniai klausimai, kyla grėsmė dėl Savivaldybei priklausančio turto išsaugojimo ar tinkamo ir teisingo atlygintinumo už jo galimą perdavimą valstybės nuosavybėn bei užtikrinimo, kad šis turtas bus naudojamas Savivaldybės gyventojų aptarnavimui”.  

Lapkričio 9-ąją savivaldybė gavo SAM raštą, kuriame teigiama, kad po reorganizacijos Klaipėdos regioną aptarnaujančiai Klaipėdos GMPS bus skirti 9 automobiliai su reikiama įranga ir vienas masinių nelaimių atvejams skirtas automobilis. Planuojama, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų Klaipėdos miesto savivaldybei bus skiriama apie 1,2 mln. eurų.

Taip pat teigiama, kad „viskas liks kaip buvę” ir Klaipėdos GMPS turtas bus naudojamas tais pačiais tikslais – GMP paslaugų teikimui Klaipėdoje, Palangoje ir Šventojoje. 

Be to, primenama, kad ministerija savivaldybei yra perdavusi 690,52 kv. m dalį negyvenamosios patalpos – pirminės sveikatos priežiūros centro, esančio Klaipėdoje, Taikos pr. 46-3. Jos vertė – 48,8 tūkst. eurų. Priminta, kad perduotas ir branduolinio magnetinio rezonanso tomografas , kurio vertė – 1,6 mln. eurų.

SAM lapkričio pradžioje tvirtino, kad 21 savivaldybė jau pradėjo GMP pertvarkas ir įgyvendino reikalavimus.


  2022-11-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt