P0

Švietimas

Tarptautinė Ukrainos mokykla gavo higienos pasą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-15


Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė pranešė, jog ukrainiečių mokykla Klaipėdoje pagaliau gavo higienos pasą.

„Higienos pasas – direktoriaus Jevgenij Kravchenko rankose. Dabar jau nebėra kliūčių gauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos akreditaciją ir finansavimą mokymo krepšeliui”, – savo socialinio tinklo paskyroje antradienį paskelbė politikė.

Nors nuo rugsėjo pabaigos Tarptautinėje Ukrainos mokykloje vyksta pamokos, mokytojai iki šiol nėra gavę atlyginimų, o moksleiviai – nemokamo maitinimo, mat Švietimo ministerija nuolat mokyklai turėjo priekaištų dėl netinkamo įvairių dokumentų pateikimo.

Švietimo vidus

Skelbiama, jog mokyklą lanko apie 500 ukrainiečių vaikų. Vien tik už patalų nuomą viešajai įstaigai per per mėnesį tenka mokėti 6,5 tūkst. eurų. Įkurtas paramos ir labdaros fondas bei rėmėjai parūpino būtiną įrangą ir priemones.

Ar pagaliau gautas higienos pasas – jau paskutinė kliūtis, Ukrainos karo pabėgėliams kovojant su lietuviškosios biurokratijos kliūtimis – ateitis parodys.


  2022-11-15

  Vienas komentaras apie “Tarptautinė Ukrainos mokykla gavo higienos pasą”

  1. AvatarVeikia iki šiol be leidimų? (IP: 90.131.47.56)

   Užknisot su tais ukrainiečiais. Nieko kito neliko, kaip apie jų privačiąmokyklą, kuri bus išlaikoma mūsų pinigais, skaityt. Niekam nerūpi, kaip laikosi lietuviškos mokesčių mokėtojų mokyklos, kuriose trūksta ir po 10 mokytojų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt