P0

Kultūra

Ketvirtadienį – „Plartformos“ uždarymas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-16


Lapkričio 17-ąją, ketvirtadienį, 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike vyks festivalio „Plartforma“ uždarymas.

Koncerto, vyksiančio netradicinėje – Arlekino – salėje klausytojai galės ne tik išgirsti gyvo garso koncertą, bet ir kino ekrane stebėti „Nemuno7“ atidarymo koncerto video filmą bei dalyvauti šio koncertinio įrašo plokštelės „Nemuno septyni“ (12“ / 180 gr vinilas) pristatyme. Tai – debiutinis dueto „Tykumos“ albumas, kurio leidybą parėmė AGATA ir LATGA.

Festivalio uždarymas šiemet sutampa su Menininkų grupės „Žuvies akis“ dvidešimtmečiu.

2022 m. įkurta asociacija siekia vienyti profesionalius menininkus ir padėti jiems integruotis į kultūrinį gyvenimą, skatinti juos tobulėti tiek idėjų, tiek technologijų srityje; bendradarbiauti su perspektyviais menininkais iš Lietuvos ir užsienio; sudaryti galimybes kurti naujus kūrinius, tyrinėjant tarpdisciplininius, interaktyvius metodus ir netradicines vietas; sudaryti sąlygas publikai susipažinti su šiuolaikine raiška.

Per dvidešimtmetį asociacija jau įgyvendino daugiau nei 30 meno projektų viešosiose erdvėse, parodų, prisidėjo prie 30 šiuolaikinio šokio spektaklių pastatymų, nuolat organizuoja įvairius kūrybinius užsiėmimus bendruomenei. Šiemet jau 16 kartą surengė tarptautinį menų festivalį „PLArTFORMA”, o 2012 m. asociacijos pagrindu buvo įsteigtas šiuolaikinio šokio teatras „Šeiko šokio teatras”.

Jau daugiau nei dešimtmetį asociacija yra aktyvi europinių ir tarptautinių projektų vykdytoja. Paminėtini nuo 2018 m. vykdomas ES ir LKT finansuojamas projektas „SPARSE: Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe“, kurio tikslas profesionalaus meno sklaida regionuose; projektas „Body of Curiosity“, skirtas plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklą jaunimui; Šiaurės ir Baltijos šalių šiuolaikinio šokio tinklas „kedja“ ar Centrinės Europos scenos menų tinklas „DNA: Development of New Art“, kt.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt