P0

Verslas

„Klaipėdos nafta“ dalyvauja vandenilio gamybos ir jo konversijos į sintetinį metaną projekte (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-16


Lapkričio pradžioje Vokietijoje, Niurnberge, startavo tarptautinis projektas „CarbonNeutralLNG”, kuriame dalyvauja ir naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“). Trejus metus vyksiančiame projekte bus bendradarbiaujama kuriant hibridinę procesų grandinę, apimančią vandenilio gamybą iš biomasės ir jo konversiją į sintetinį metaną, naudojant įvairius cheminius ir biologinius procesus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal didžiausią ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizon Europe“ vykdomame projekte bendradarbiaus 12-ka partnerių, tarp kurių Vokietijos, Austrijos, Graikijos universitetai, Švedijoje veikiantis Baltijos energetikos inovacijų centras bei kelios verslo organizacijos.

Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė, KN SGD Komercijos skyriaus vadovė, pažymi, kad vandenilis taps neatsiejama energetikos dalis ateityje ir tam ruoštis reikia jau šiandien.

„Dalyvaudami šiame projekte įgausime daug naudingos patirties dirbant su naujos kartos dujų mišiniais, prisiliesime prie pačių naujausių technologijų vystymo. Mums tai svarbi galimybė ugdyti ir plėsti savo kompetencijas, susijusias su vandenilio technologijų pritaikymu, CO2 transportavimo ir geologinio saugojimo Europoje galimybėmis, sintetinio metano gamyba. Tyrimai laboratorijose šiame projekte turėtų persikelti ir į nedidelius demonstracinius projektus, kuriuose vertinamas ir ekonominis jų naudingumas“, – sako J. Šilinskaitė-Venslovienė.

Anot jos, dalyvavimas šiame projekte KN taip pat aktualus dėl valdomos SGD infrastruktūros, kurią ateityje be papildomų investicijų bus galima pritaikyti iš atsinaujinančių šaltinių gaminamų metano dujų transportavimui.

Be mokslinių tyrimų, projekto metu taip pat bus atliekamas poveikio vertinimas aplinkos, socialiniu bei ekonominiu lygmenimis, stebima ir ieškoma būdų, kaip išvengti neorganizuoto metano išmetimo gamtinių dujų sektoriuje. Planuojama, kad pasitelkiant dronus bus matuojamos metano emisijos KN SGD terminalo infrastruktūroje.

Vandenilio technologija yra viena realiausių alternatyvų iškastiniam kurui, siekiant nacionalinių ir Europos Sąjungos energetikos ir klimato tikslų. Todėl tiek Lietuva, tiek kitos šalys itin daug dėmesio skiria vandenilio gamybos, transportavimo ir susijusių veiklų moksliniams tyrimams, demonstraciniams projektams įgyvendinti, tam, kad būtų pasiruošta perėjimui prie vandenilio technologijų panaudojimo, kas tiesiogiai leis prisidėti prie pramonės, transporto ir energetikos sektorių dekarbonizacijos.

KN dalyvauja šiuo metu rengiamo Vandenilio sektoriaus plėtros Lietuvoje gairių ir jų įgyvendinimo veiksmų plano projekto darbo grupėje.


  2022-11-16

  2 komentarai “„Klaipėdos nafta“ dalyvauja vandenilio gamybos ir jo konversijos į sintetinį metaną projekte”

  1. AvatarV ir Gis (IP: 78.56.143.254)

   Svarbiausia, kad kūnas netyčia neišlakstytų į atskirus atomus

  2. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Geras projektas, gera iniciatyva. Duok Dievuli jums sėkmės ir kad tai kada nors, o norisi kuo greičiau, taptų KŪNU 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt