P0

Regionas

Kretingos rajone – vėl ekologinė nelaimė (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-17


Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ketvirtadienį popiet pranešė apie dar vieną ekologinę nelaimę šios savivaldybės teritorijoje.

„Greta „Draugystės” sodų Kretingoje esantis lietaus drenažo kanalas nusidažė mėlyna spalva. Į įvykio vietą jau iškviestos spec tarnybos, informuoti aplinkosaugininkai, UAB „Kretingos vandenys” paėmė mėginius laboratorijai”, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” rašo meras.

Antano Kalniaus nuotr.

Vėliau jis papildė, kad, pirminiais duomenimis, teršalai į lietaus drenažo kanalą galimai pateko iš netoliese veikiančios ir valymo priemones gaminančios įmonės.

„Į įvykio vietą atvykęs įmonės atstovas teigė, kad įmonėje jokio incidento neįvyko, o į kanalą galimai pateko likučiai iš plaunamos talpos. Pasak įmonės atstovo, mėlyna spalva – tai maistinis dažas, nekenksmingas gamtai. Tačiau ar tai tikrai tiesa, jau nustatinės aplinkosaugininkai ir UAB „Kretingos vandenų” atstovai. Taip pat bus aiškinamasi, kaip išvis šis skystis pateko į lietaus drenažo kanalą, aplinkosaugininkai atliks ir neplaninius minėtos įmonės bei UAB „Kretingos vandenys” patikrinimus”, – rašo meras.

Rugsėjo pabaigoje Kretingos rajone esančiame Padvarių tvenkinyje ties Kurmaičiais buvo pastebėti teršalai. 

Pasak A. Kalniaus, dėl šio incidento aplinkosaugininkai baigė tyrimą. Jų teigimu, laboratoriniai tyrimai parodė, kad tvenkinyje buvusios „žalios masės“ sankaupos – labai intensyvus tvenkinio vandens žydėjimas, todėl sparčiai vystėsi melsvabakterių rūšys. To priežastis – į tvenkinį patenkančios nuotekos.

„Aplinkosaugininkai atliko dviejų šalia veikiančių įmonių patikrinimus. Skalbykloje aplinkosaugininkai pažeidimų nerado, o medienos gaminių įmonėje nustatė nuotekų išleidimo pažeidimų. Įmonei bus taikoma juridinė ir administracinė atsakomybė. Po papildomo įmonės patikrinimo konstatuota, kad pažeidimai buvo pašalinti. Taip pat buvo tikrinami ir Kurmaičių gyventojai. Čia taip pat buvo nustatyta pažeidimų bei atvejų, kad kai kurie gyventojai leido savo nuotekas į drenažo sistemas ar bešeimininkius lietaus nuotekų tinklus. Jiems taip pat surašytos baudos bei jie buvo įpareigoti nutraukti taršą”, – teigia meras. 


  2022-11-17

  2 komentarai “Kretingos rajone – vėl ekologinė nelaimė”

  1. AvatarOho (IP: 88.119.136.56)

   Išdykę žemaičiai, panašūs į stručius, pila ir galvoja, kad niekas nepamatys ?

  2. AvatarIdomu (IP: 90.131.47.89)

   Tai tegul i sriuba sau pilas ta maistini dažą. Gerai skamba tas pakliuvo. Kaip vyko tas pakliuvimas? Teleportavos i nuotekas ar atvažiavo cisterna ir išpylė turini i drenažo griovi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt