P0

Miestas

Giruliuose prie geležinkelio pasodinti penki ąžuolai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-18


Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ Giruliuose šalia geležinkelio stoties kartu su Girulių bendruomenės, Klaipėdos žaliųjų, Klaipėdos universiteto atstovais pasodino penkis ąžuolus.

Praėjusiais metais, siekiant įvertinti abiejų šimtamečių ąžuolų būklę, „LTG Infra“ kreipėsi į Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų institutą. Po mokslininkų atliktos studijos buvo nuspręsta, kad vieną ąžuolą, esantį 3 metrų atstumu nuo bėgių, dėl nepatenkinamos medžio būklės reikia šalinti. Kitą ąžuolą, kuris auga 3,2 metro atstumu nuo geležinkelio bėgių, pavyko išsaugoti.

Triukšmo slopinimo sienutės statybų metu ąžuolo kamienas apsaugotas nuo mechaninių sužalojimų, o dirvožemis – kuo mažiau pažeistas ir suspaustas.

Pasak „LTG Infra“ techninės priežiūros vadovo Arvydo Dveilio, visoje Lietuvoje įmonė įgyvendina tvarumo iniciatyvą – geležinkelio apsaugos zonose kuriamos žaliosios erdvės. Skaičiuojama, kad vienas medis vidutiniškai per metus sugeria apie 10 kg CO2.

Žaliųjų erdvių įveisimo ir atkūrimo darbų metu šalinami medžiai ir krūmai, turintys menkavertę medėjančią augaliją, žuvę, sausi ar intensyviai džiūstantys medžiai keliantys grėsmę saugiam traukinių eismui. Jų vietoje, atsižvelgus į augavietes ir jų individualias savybes, sodinami nauji medžiai ir krūmai, kurie suformuos akiai patrauklią, tankią žalią zoną.

Per šiuos metus „LTG Infra“ šalia geležinkelio visoje Lietuvoje pasodino daugiau nei 20 tūkst. želdinių.

Šiuo metu Girulių geležinkelio stoties teritorijoje vyksta baigiamieji 1,36 km ilgio ir 3,5–5 metrų aukščio triukšmo slopinimo sienutės statybos darbai. Statinys mažina geležinkelio skleidžiamą triukšmą iki higienos normų nustatytų ribinių verčių arčiausiai geležinkelio gyvenantiems Girulių gyventojams.


  2022-11-18

  Vienas komentaras apie “Giruliuose prie geležinkelio pasodinti penki ąžuolai”

  1. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Norėčiau replikuoti – ne ąžuolai, bet ąžuoliukai. Po šimto metų, jei pasiseks, išaugs ąžuolais. Ir dėl nupjauto ąžuolo. Matėm iš pjūvio nuotraukų, kad jo būklė buvo patenkinama, gal net gera. Bet geležinkeliečiai žinojo, ką pasamdyti į ekspertus. Pasamdė miškų plyno kirtimo specialistus. Tuos pačius, kurie yra pasmerkę myriop visus S. Nėries ir Vilties gatvių medžius.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt