P0

Aplinkosauga

Nuo pirmadienio – į Botanikos sodą nuomotis eglučių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-18


Jau tampa tradicija, jog lapkričiui įpusėjus Klaipėdos universiteto botanikos sode padažnėja telefoninių skambučių su klausimais, ar šiemet bus galima Kalėdoms išsinuomoti eglutę ir kada.

Taip, eglučių nuoma pradedama nuo lapkričio 21-osios, pirmadienio ryto – atsako Botanikos sodo komandos žmonės, šiemet švęsti Kalėdų klaipėdiečių namuose planuojantys išleisti daugiau nei 200 eglučių.

Aukštesnės, žemesnės, ne visos tiesios ir taisyklingai nuaugusios, bet žalios ir kvepiančios mišku Botanikos sodo augintinės jau išrikiuotos interesantų apžiūrai. Nuomotojai jas galės apžiūrėti, rezervuoti, o, jeigu pageidaus, ir jau išsivežti.

„Mūsų eglutės galbūt ir neatitinka grožio idealų, jos nėra komercinė prekė, kaip ir pats sumanymas. Mūsų idėja – švęsti Kalėdas tvariai. Kam kirsti medelių dėl kelių ar keliolikos šventinių dienų, jeigu žaliąjį šventės simbolį galima išsinuomoti. Atsakingos šventės, nesipykstant nei su gamta, nei su sąžine – tokia yra mūsų siekiamybė“, – sako Klaipėdos universiteto botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė.

Botanikos sodo komanda sako prioritetą nuomojant medelius šiemet teiksianti šeimoms, o ne verslo subjektams, kurie taip pageidauja nuomotis eglutes.

„Būtent šeima, namai, mūsų nuomone, turėtų būti toji erdvė, kurioje turėtų būti aptartos švenčių vertybės, žmogaus atsakomybės gamtai klausimai, čia turėtų būti išmokstama rūpintis kiekvienu gyvu daiktu – žmogumi, augintiniu, augalu“,- teigia KU Botanikos sodo koordinatorė.

Šventinę nuotaiką kuriančio medelio nuomos kaina šiemet – nuo 20 eurų, pusė sumos sugrįš, jeigu nuomotojas iki kitų metų sausio 10-osios gyvą ir sveiką eglutę grąžins į KU Botanikos sodą. Kiekviena augintinė šiemet į šventinę kelionę bus išlydėta su botanikų išrašytomis rekomendacijomis, kaip prižiūrėti medelį, kad jis kuo lengviau išgyventų kardinalius augimo sąlygų pokyčius.

KU Botanikos sodo darbuotojos sako, jog, kaip rodo jų patirtis (eglutės čia nuomojamos jau 7 kartą), didžioji dauguma eglučių po švenčių sugrįžta į Botanikos sodą, kur vėl prižiūrimos specialistų sulaukia naujo šventinio vajaus.


  2022-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt