Pašventinta didžiausia Rytų Europoje mozaika (9)

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2022-11-20

Sekmadienį Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia buvo sausakimša žmonių, susirinkusių į ant jos fasado įrengtos bizantiškos smaltos mozaikos „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja” pašventinimo ir atidengimo iškilmes.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teigiama, kad 95 kv. m meno kūrinys, kurį padovanojo Zita, Martinas ir Inga Gusiatinai, yra didžiausia mozaika visoje Rytų Europoje.

Idėjos autorius pranciškonas Benediktas Jurčys susirinkusiesiems pasakojo, kad piešinio dailininkė Angelina Banytė centre pavaizdavo ikoną, vadinamąją patanasą, kuriai visame pasaulyje meldžiasi onkologiniai ligoniai. Mozaikos kairėje – Lozoriaus prikėlimo scena, Kuršo vyskupas Henrikas, pradėjęs statyti Mėmelio pilį, dešinėje –  Pranciškus Asyžietis rojaus sode ir scena, kurioje vienuoliai slaugo ligonį.

Mecenatų šeimos vardu kalbėjusi Inga Gusiatina sakė, kad, anot jos tėvo, su šia mozaika bažnyčia dabar įgavo veidą.

„Kiekviena skirtingo atspalvio detalė yra gaminama rankomis iš mineralo smaltino ir skaidraus stiklo. Šios technikos unikalumas yra tas, kad ji atspari laikui ir bet kokiam klimato poveikiui. Tai labai archajiškas amatas, kurį iki šių dienų puoselėja bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrai Italijoje. Būtent ten ir buvo pagaminta ir surinkta mozaika „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja”. Jos detales gamino daugiau kaip 100 specialistų”, – anksčiau platintame pranešime spaudai cituotas meno kūrinį ant bažnyčios fasado sumontavusios įmonės „Vakarų pakrantės aidas” vadovas Arvydas Bumblys.

Mozaika sudaryta iš tūkstančių skirtingų atspalvių mažų detalių. Nuo bažnyčios fasado meninės idėjos iki galutinio rezultato praėjo dešimtmetis.

Mozaiką pašventino mišias laikęs vyskupas Algirdas Jurevičius.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Pašventinta didžiausia Rytų Europoje mozaika”: 9

 1. V ir Gis parašė:

  Kiek pagyrų okupantų dievų buveinėms. Mes juk LIETUVIAI, žinome kam parsiduoti.

 2. msd parašė:

  Pagarba dieliausia ir džiaugsmas, kad yra išmintingų, dosnių, ir kuklių ŠEIMŲ. Jūs puošiate miestelėnų mylimas erdves, globojate Menininkus (respekt Angelinai) ir amatininkus (respekt Arvydovičiui), rūpestingai puoselėjate gražiausius Klaipėdos pranciškonų darbus su ligoniais ir vaikais (respekt Benediktui) nesididžiuodami, su Meile ir Užsidegimu.
  Nuostabiai graži naujiena prieš šventas Kalėdas. Ačiū. Stiprybės, Sveikatos visiems Jums ir Jūsų artimiesiems.

 3. plius minus parašė:

  GERI DARBAI DAROMI TYLIAI.
  Lenkiu galvą gerbiamų Gusiatinų Šeimai ir Broliams Pranciškonams. BRAVO.
  Ir duok Dieve sveikatos Broliui Benediktui , kad ir toliau ir arčiau įgyvendintų savo svajones ir mus džiugintų.

 4. Miestiečių vardu parašė:

  Na tikrai.Gražus Gusiatinų šeimos gestas.O koks kitų miesto turtingųjų indėlis- ar tik sudalyvauti mozaikos šventinime, kad tautai pasirodyti prieš rinkimus…..

 5. Tarp kitko parašė:

  Apskritai si Koplycia atsirado 90 procentu finansuojant Gusiatinu seimai. Tyliai viskas padaroma. Neskaitant tukstanciu kitu geru darbu ir pagalbu…
  Bravo jiems. Padeka ir pagarba.

  P.s. Susirinko visi kandidatai i Klaipedos merus… ir buve ir esami miesto vadovai tuo paciu.. galetu ivardinti savo indeli i viska, o gal ir negaletu, nes jo greiciausiai beveik nebuvo..

 6. r parašė:

  Prieš rinkimus visos politinės šiukšlės subėgo opiumo liaudžai ir dėmesio pasisemt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Domšaičio galerijoje – Angelinos Banytės darbų paroda

Prano Domšaičio galerija liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į parodos „Angelina Banytė: modernios freskos ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Kultūra

Vyks muzikinis seminaras „Muzika gydo - džiazas vienija"

Birželio 27-29 dienomis Klaipėdoje vyksiantį jubiliejinį XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalį birželio 26 d. 19 val. pradės muzikinis seminaras „Muzika ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas

Vilties bėgime - per 5000 dalyvių

17 kartą Klaipėdoje surengta paramos onkologiniams ligoniams iniciatyva „Vilties bėgimas“, šiemet išaugęs į trijų dienų renginių ciklą, finišavo sekmadienį tradiciniais ...
2024-05-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This