P0

Kultūra

KKKC Parodų rūmuose Kazimieras Brazdžiūnas pristatys savo kūrybą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-21


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose, lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 17.30 val. vyks susitikimas su KKKC meno rezidentu Kazimieru Brazdžiūnu. Renginio metu menininkas pristatys savo kūrybą.

Lapkričio mėnesį KKKC meno rezidentūroje viešintis Kazimieras Brazdžiūnas – vizualaus šiuolaikinio meno kūrėjas bei vykstančių meno procesų tyrėjas. Paveikslus jis kuria vaizdų transformavimo, perdirbimo, postprodukavimo bei pertransliavimo metodu. Remiantis vaizdų srauto ir daugialypės tikrovės principu, vaizdo sluoksniavimo būdu kuriama nauja, fiktyvi ikona, kitaip tariant, kuriamas naujas pasakojimas. Savo kūryboje menininkas naudojasi depersonalizuotu potėpiu, aerozoliniu sfumato, laikinai įprasminančiu šiandieną bei sukuriančiu efemeriškos atvaizdo kopijos iliuziją.

„Prisistatyme trumpai apžvelgsiu savo kūrybinę strategiją, papasakosiu apie technines, praktines, idėjines dalis ir kaip jas sujungiu. Pakomentuosiu motyvų pasirinkimo specifiką ir jų transformavimo, animavimo galimybes, balto fono – vieno iš pagrindinių skiriamųjų mano kūrybos bruožų – prasmę. Susitikimo metu pateiksiu vaizdinės videomedžiagos iš savo kūrybinio proceso. Taip pat pristatysiu ir aptarsiu šios rezidencijos metu kurtus kūrinius“, – susitikimo turinį atskleidžia K. Brazdžiūnas.

Apie menininką

Kazimieras Brazdžiūnas (g. 1991) – tapytojas, kuratorius ir apžvalgininkas. Mokėsi Kauno dailės gimnazijoje, vėliau, 2018 m., Vilniaus dailės akademijoje įgijo magistro laipsnį. Nuo 2012 m. menininkas aktyviai kuruoja bei dalyvauja grupinėse parodose, meno projektuose, pleneruose, konkursuose, yra surengęs keturias personalines parodas. Tapytojas yra jaunųjų tapytojų platformos „Kontr-argumentas“ įkūrėjas. Kazimieras yra pelnęs papildomą premiją konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“. Menininko darbų yra įsigijusios „Mo“ muziejaus, „Lewben Art Foundation“ ir kitos meno kolekcijos Lietuvoje bei užsienyje. Autoriaus straipsniai buvo publikuojami „Literatūroje ir mene“, rubrikoje „Požiūrio taškas”. Kūryba pristatoma albume „# 30. Nauja lietuviška tapyba“ („Artseria“, 2019 m.). Nuo 2018 m. LATGA narys. 2020 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. 2020 ir 2021 metais menininkui skirta LTKT individuali stipendija.


  2022-11-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt