P0

Regionas

Kviečia į susitikimą su menininkais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-21


Tęsdamas susitikimų su kūrėjais ciklą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ketvirtadienį, lapkričio 24 d., 17.30 val. kviečia į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kur miesto gyventojų ir svečių lauks susitikimas su tapytoju, vienu žymiausių Lietuvos marinistų Edvardu Malinausku. Tapytojo pašnekovė susitikime – šiuolaikinio meno atstovė juvelyrė, Klaipėdos dailininkų sąjungos pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė.

Edvardo Malinausko pavardė sūriu Baltijos vėju kvepiančiame krašte – tarsi visiems sava ir gerai žinoma, o vyresnės kartos žmonėms stipriai asocijuojasi su pačiu jūros pajautimu. Nors skirtingais kūrybinio kelio etapais tapytojas reiškėsi ir kaip įdomus portretistas, yra kūręs ir istorine tematika, jūriniai peizažai E. Malinauskui Lietuvos dailėje suteikė ypatingą statusą.

„Ilgame kūrybos kelyje E. Malinauskas pažino visus jūros būvius ir nuotaikas. Atmesdamas antraeiles detales, jis susikaupia ties vandens ir dangaus akistata, sumaniai panaudoja apšvietimo, saulėlydžio, audros, rūko teikiamus efektus, supriešina ekspresiją ir ramybę, meistriškai tapo jūros bangą. Labai reti konkretesni akcentai – akmenys, tupinti žuvėdra – padeda kurti išskirtinę nuotaiką. Nuotaikų ir būsenų skalė tapytojo peizažuose tokia pat beribė, kaip ir pati gamta. Toks ilgo stebėjimo, patyrimo ir tapymo technikos tobulinimo rezultatas“, – apie E. Malinausko kūrybą yra sakiusi menotyrininkė Kristina Jokubavičienė.

Kad jūra – dažnai vienintelė ir svarbiausia jo paveikslų herojė, pripažįsta ir pats tapytojas: „Su jūra aš suaugau, ji manyje. Tapęs dailininku, atiduodu jūrai duoklę. Aš jos nepiešiu, netapau, aš ją garbinu. (…) Norėčiau, kad žmonės, žiūrėdami į mano paveikslus, pajustų tai, ką jaučiu aš“.

Daugiau nei šešis dešimtmečius Klaipėdoje gyvenantis E. Malinauskas yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių parodų dalyvis, jo darbai puošia muziejų ir privačias kolekcijas, 2006 m. jam suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

Juvelyrės, taip pat Klaipėdoje kuriančios Neringos Poškutės-Jukumienės kūrybos laukas aprėpia šiuolaikinę juvelyriką, emalio ir metalo meną, mažąją plastiką, formą, instaliacijas.

„Savo kūryba siekiu atskleisti ne juvelyrikos, kaip materialios vertės vaizdo, išraišką, bet kitą šios nišinės vaizduojamojo meno srities šiuolaikinę kokybę. Siekiu pagilinti juvelyrikos suvokimą ir percepcijos svarbą“, – prieš keletą metų pristatydama savo parodą „In Gold We Trust“ yra sakiusi N. Poškutė-Jukumienė.

Renginys nemokamas, tačiau kviečiame registruotis el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt.


  2022-11-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt