Greitosios pagalbos reforma: Klaipėdos politikai jau pasiduoda? (1)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-11-22

„Spaudimo nereikėtų daryti”, – taip antradienį vykusio Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio metu, girdint Sveikatos apsaugos ministerijos atstovams, piktinosi Arvydas Cesiulis, mero pavaduotojas.

Komitete buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios įstaigos Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties turtinių ir neturtinių teisių bei pareigų perdavimo valstybei.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė pasakojo, kad ministerijoje juokaujama, kad jei savivaldybė nepriims šio sprendimo, bus kreiptasi į privačią Budanovo įmonę dėl greitosios medicininės pagalbos (GMP) paslaugų Klaipėdoje teikimo.

„Niekas nenuskriaus Klaipėdos”, – tikino kita ministerijos atstovė Liubava Uzielienė.

Tačiau A. Cesiulis teigė, kad klaipėdiečiui ne tas pats, kas bus su jų turtu daroma. Jis piktinosi, kad susiduriama su spaudimu, sakė, kad „gal yra pagrindo netikėti ministerija”, kad vienas iš Seimo komitetų taip pat daro spaudimą klaipėdiečiams ir su spaudimu, vos nereikalaujant atsakyti: „Kodėl jūs taip galvojate?”

„Todėl visų savivaldybės narių vardu galėčiau atsakyti: todėl, kad mes suinteresuoti, kad viskas būtų, taip, kaip klaipėdiečiai norėtų”, – dėstė vicemeras. 

Tačiau nepaisant tokių pasipiktinimų ir samprotavimų komitetas Tarybos sprendimo projektui pritarė, susilaikius tik vienam politikui.

Žinia, praėjusią savaitę dauguma komiteto narių posėdį, kuriame irgi turėjo būti svarstomas šis klausimas, ignoravo.

SAM vykdant greitosios medicinos pagalbos reformą – kuriant vieną nacionalinę įstaigą vietoje dabar esančių 48 – miesto Taryba spalio 20 d. po kelias valandas trukusių diskusijų nusprendė dar nebalsuoti dėl turtinių ir neturtinių Klaipėdos GMP teisių atidavimo.

Aiškinamajame rašte prie Tarybos sprendimo projekto yra nurodytos ir neigiamos pasekmės: „Šiuo etapu neišspręsti turtiniai klausimai, kyla grėsmė dėl Savivaldybei priklausančio turto išsaugojimo ar tinkamo ir teisingo atlygintinumo už jo galimą perdavimą valstybės nuosavybėn bei užtikrinimo, kad šis turtas bus naudojamas Savivaldybės gyventojų aptarnavimui”. 

Lapkričio 9-ąją savivaldybė gavo SAM raštą, kuriame teigiama, kad po reorganizacijos Klaipėdos regioną aptarnaujančiai Klaipėdos GMPS bus skirti 9 automobiliai su reikiama įranga ir vienas masinių nelaimių atvejams skirtas automobilis. Planuojama, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų Klaipėdos miesto savivaldybei bus skiriama apie 1,2 mln. eurų.

Taip pat teigiama, kad „viskas liks kaip buvę” ir Klaipėdos GMPS turtas bus naudojamas tais pačiais tikslais – paslaugų teikimui Klaipėdoje, Palangoje ir Šventojoje. 

Be to, primenama, kad ministerija savivaldybei yra perdavusi 690,52 kv. m dalį negyvenamosios patalpos – pirminės sveikatos priežiūros centro, esančio Klaipėdoje, Taikos pr. 46-3. Jos vertė – 48,8 tūkst. eurų. Priminta, kad perduotas ir branduolinio magnetinio rezonanso tomografas, kurio vertė – 1,6 mln. eurų.

SAM lapkričio pradžioje tvirtino, kad 21 savivaldybė jau pradėjo GMP pertvarkas ir įgyvendino reikalavimus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Greitosios pagalbos reforma: Klaipėdos politikai jau pasiduoda?” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    Seniai laikas keisti gmp vadovus. O tai seniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This