P0

Miestas

Nuošliaužų grėsmėms Šiaurės prospekte neutralizuoti – beveik 400 tūkstančių eurų (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-22


Yrantiems, netvariems 2007 metais Klaipėdoje nutiesto Šiaurės prospekto šlaitams stabiliuoti maksimaliai gali prireikti per 370 tūkst. eurų. O šie darbai gali užtrukti metus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybė šiuo metu ieško rangovų, kurie galėtų tuos darbus atlikti. Paskelbtuose dokumentuose nurodoma, kad pagrindinė problema, kurią reikia išspręsti yra „šlaitai, kuriuose veikiant gamtiniams veiksniams (atmosferiniai krituliai, gruntinis vanduo), dinaminėms apkrovoms (vibracija) bei esant blogai šlaito konstrukcijai (šlaitas yra per status) ir šlaito blogos sanklodos gruntui su statybinio laužo priemaišomis, formuojasi nuošliaužos, kurios kelia pavojų visiems eismo dalyviams.”

Šlaitų tvarkybos projektą savivaldybės užsakymu parengė UAB „URBAN LINE”. Prieš keletą metų Klaipėdos miesto savivaldybės pasamdyti ekspertai nustatė, kad nuošliaužų formavimosi priežastys yra nepakankamai kokybiškas projektuotojų ir statytojų darbas (2004 metų gruodį Klaipėdos savivaldybė buvo pasirašiusi 74 mln. litų vertės šiaurinio išvažiavimo statybų rangos sutartį su bendrove „Lemminkainen Lietuva“).

Apskaičiuoti darbų, reikalingų situacijai stabilizuoti, kaštai savivaldybei pasirodė tuo metu nepakeliami. O ieškoti statytojų atsakomybės jau buvo per vėlu – buvo praėję per daug laiko nuo Šiaurės prospekto darbų pabaigos 2007-ųjų rudenį.

Pirmiausia numatoma  įrengti paviršinio ir požeminio vandens prietaką iki šlaito. Taip pat – įrengti drenažą, iškasant jai tranšėją bei įrengiant molinių gruntų „spynas”. Projektuotojai konstatuoja, kad abiejose Šiaurės prospekto pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai „yra prastos būklės – danga nelygi ir nusidėvėjusi”. Tačiau jie teigia, kad pagrindinė Šiaurės prospekto problema – šlaitai.


  2022-11-22

  5 komentarai “Nuošliaužų grėsmėms Šiaurės prospekte neutralizuoti – beveik 400 tūkstančių eurų”

  1. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Mąstymą savo stabilizuoti turėtų , o ne šlaitams 0,5 mln eurų išleisti . O ką veikia politikai atsakingi už miesto ūkį , kišenes eurai spaudžia ?

  2. AvatarSilkė (IP: 78.57.245.196)

   Būtų toks pirmas kartas – galėtum pasijuokti dėl nemokšiškumo, bet dabar bet kas kas padaryta, daroma ar ruošiama daryti -viskas per antrą galą daroma. Tiesiog jau varo į neviltį……nei kaltų nei nubaustų. Su tokia valdžia nei karo nereikia ,sugriūsim ir taip……

  3. AvatarRms (IP: 83.179.97.70)

   Cirkininkai, padarytam brokui 10m senatis negalioja. Tai arba projektuotojai moka arba statytojas. Kitas klausimas, gal jie jau bankrutavę..

  4. AvatarOgo kokia pinigu plovykla (IP: 90.131.42.95)

   Nekokybiškai daryk ir plauk pinigėlius.

  5. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Šiaurės prospekto pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai „yra prastos būklės – danga nelygi ir nusidėvėjusi”…ar tikrai???..geriausi takai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt