P0

Regionas

Šilutės rajono draustiniuose siaučia brakonieriai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-22


Praėjusi savaitė Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo darbinga. Nustatyti trys šiurkštūs žvejybos pažeidimai.

Vienas iš pažeidėjų žeberklu nudūrė žuvis Veiviržo ichtiologiniame draustinyje ir jam teks už tai sumokėti beveik 4000 eurų gamtai padarytą žalą.

Lapkričio 13 d., vykdydami akciją „Lašiša“, aplinkosaugininkai nustatė asmenį Šilutės rajono Šyšgirių polderio kanale, sugavusį mažesnę nei leidžiama lydeką. Jam už tai teks atlyginti padarytą žalą žuvų ištekliams – 240 eurų.

Tą pačią dieną nustatyti du asmenys, žvejoję valtimi Šilutės rajone, Rusnėje, Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate.

„Atkreipiame dėmesį, kad žvejyba gamtiniuose rezervatuose draudžiama ištisus metus. Todėl asmeniui gresia bauda iki 300 eurų, taip pat paimta guminė valtis su elektriniu varikliu ir dvi meškerės“, – pranešime pažymi Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Audrius
Jonaitis.

Lapkričio 18 d. nustatytas asmuo Šalpės upėje, Veiviržo ichtiologiniame draustinyje, ties Jonikų kaimu nudūręs žeberklu vieną šlakį ir vieną margąjį upėtakį. Už neteisėtą žvejybą jam gresia bauda iki 300 eurų ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 3630 eurų.

Nors akcija „Lašiša 2022“ baigiasi, pareigūnai įspėja, kad ir toliau planuos reidus lašišinėse upėse ir kituose vandens telkiniuose.


  2022-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt