P0

Aplinkosauga

Tikina, kad Melnragės paplūdimys atsistatė (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-22


Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai, siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, lapkritį atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą. Jis buvo vykdomas Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose.

Nors Melnragės paplūdimyje šiuo metu yra skardžiai, liudijantys apie intensyvią kranto eroziją, anot minėtų specialistų, Melnragės, Girulių paplūdimiai per metus atsistatė ir, palyginti su balandį vykdyto eilinio krantų pokyčių monitoringo duomenimis, praplatėjo nuo 5,2 iki 21,5 metro.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tikėtina, kad paplūdimys praplatėjo dėl palankių hidrometeorologinių sąlygų bei atlikto smėlio papildymo Melnragės zonoje. Palangos paplūdimys per metus neatsistatė, o dar labiau susiaurėjo ribose nuo 17 iki 27,4 metro abiejose Palangos tilto pusėse”, – rašoma pranešime.

Melnragės ir Girulių paplūdimių būklė vertinta dviejuose paplūdimio ruožuose, o Palangos paplūdimyje – 4-iuose jūros kranto ruožuose.


  2022-11-22

  Vienas komentaras apie “Tikina, kad Melnragės paplūdimys atsistatė”

  1. AvatarŽabtvorės ir pamaitinimai nebepadės (IP: 88.118.123.164)

   Juo labiau bus gilinimas uosto įplaukos kanalas, juo labiau bus ilginami įplaukos kanalo molai, tuo labiau stiprės Lietuvos pajūrio krantų erozijos procesas. O uosto įplaukos gilinimo ir vartų ilginimo darbų pasekmės pajūriui bus neigiamos, ilgalaikės, tiesioginės ir reikšmingos. Tai nustatyta dar 2018 metais. Ką darom?..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt