P0

Miestas

Klaipėda atnaujins strateginius triukšmo žemėlapius

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-23


Kuriose vietose uostamiestyje gyventojai labiausiai kenčia nuo įvairaus triukšmo, o kuriose pašalinių garsų beveik negirdėti?

Triukšmo modeliavimo rezultatams pagrįsti bus atlikti kontroliniai triukšmo matavimai pagal iš anksto su Klaipėdos savivaldybe suderintą kontrolinių matavimo taškų išdėstymo schemą.

Savivaldybė parengti (atnaujinti) aglomeracijos strateginius triukšmo žemėlapius tikisi per metus.

Bus rengiami uostamiesčio aglomeracijos kelių transporto strateginiai triukšmo kartografavimo žemėlapiai visais paros tarpsniais pagal triukšmo sklaidą. Panašiai bus sudaromi ir pramonės (įskaitant ir uosto) objektų strateginių triukšmo kartografavimo žemėlapiai. Atskiras triukšmo žemėlapis bus rengiamas ir geležinkeliams mieste.

Numatyta rengti ir miesto aglomeracijos suminį visų triukšmo šaltinių žemėlapį, modeliuoti jo sklaidą.

Žemėlapis iš Klaipėdos miesto savivaldybės triukšmo prevencijos veiksmų plano 2019 – 2023 metams

Bus renkami duomenys ir apie kelių transporto triukšmo veikiamoje zonoje gyvenančius žmones. O taip pat – ir apie žmones, gyvenančius pramonės objektų bei geležinkelių triukšmo veikiamoje zonoje. Atskirai bus renkami duomenys ir apie Klaipėdoje esančias švietimo, medicinos įstaigas.

Savivaldybės užsakymu Klaipėdos miesto aglomeracijos strateginiai žemėlapiai pirmą kartą buvo parengti 2012 metais. Triukšmo strateginių žemėlapių duomenys naudojami triukšmo prevencijos,  tyliosioms zonoms nustatyti, triukšmo prevencijos veiksmų planams atnaujinti.


  2022-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt