P0

Miestas

Klaipėdoje vyks mados savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-23


Šiemet „Fashion Week Klaipėda“ vyks nuo lapkričio 24 iki 27 d. Laukia keturios dienos ir kelios naktys klajonių po madą. Neatsitiktinai pasirinkta ir festivalio tema „Klajokliai“ – kaip teigia organizatoriai, ją paskatino mąstymas apie žmogaus laikinumą, migracijos iššūkiai, karo pabėgėlių situacija, taip pat nuolatinis, giluminis savęs ir gyvenimo prasmės ieškojimas.

„Dėl vykstančių globalių įvykių pasaulyje, kinta žmonių vertybės, o su jomis keičiasi ir gyvenimo stilius, požiūris, savęs identifikavimas, saviraiška. Tam tikra prasme, mes nuolat klajojame vertybių pasaulyje, gyvenimo realybėje, savo minčių pasaulyje. Žmonės pradėjo labiau rūpintis savimi: atsigręžti į kūno trapumą, daugiau sportuoti, dažniau būti gamtoje. Šios klajonės natūraliai atsispindi ir išorinėje komunikacijoje – keičiasi ne tik gyvenimo būdas, įsitikinimai, bet ir apranga, tendencijos, mados suvokimas“, – įžvalgomis dalinasi Jurga Sutkutė.   

Renginių programa

Mados savaitės atidarymo renginys vyks ketvirtadienį, lapkričio 24 d., nuo 18 val. išskirtinėje lokacijoje: „AJE+Skatepark“. Savo autorinių darbų parodą „I Can Fly“ pristatys spalvinga ir energinga tapytoja, menininkė Skaistė Semenikė, kuri labai džiaugiasi, kad galės parodyti savo darbus klaipėdiečiams bei svečiams. Po parodos bus pristatytas Stefanijos Nosovaitės – muzikantės, choreografės, šiuolaikinio, gatvės bei baleto šokių artistės – performansas „būti“, kurio metu menininkė šokdama kūnu tapys ant drobės. Tradiciškai dalyviai bus vaišinami skaniu „Fashion Week Klaipėda“ tortu ir visi kartu kurs stilingą mados vakarėlio atmosferą.

Penktadienį, lapkričio 25 d., nuo 9 val. ryto iki 20 val. „Kultūros fabrike“ vyks edukacinės dirbtuvės. „Fashion Week Klaipėda“ projektas daug dėmesio skiria tobulėti mados industrijoje siekiančių jaunuolių edukacijai, teorinėms ir praktinėms žinioms.

Pirmąją dienos dalį kūrybiškumo dirbtuves ves ir apie autentiškumą madoje kalbės „Mados iškrypėliai“: Karina Panina, Raimedas Latvys, Lukas Svirplys. Antrąją dienos dalį vyks Dainiaus Bendiko kostiumo modeliavimo kūrybinės dirbtuvės „Skulptūrinė prieiga“.

Penktadienį nuo 17.30 val. „AJE+Skatepark“ kviečia klaipėdiečius ir svečius į atvirą treniruotę, kurios metu bus galima išbandyti riedlente nusileisti nuo rampos. Nuo 20 val. prasidės neformalus vakaras, kuriame jaunoji menininkė Barbora Tallat-Kelpšaitė atliks performansą „Separate the Art from the Artist“, o muzikos garsais rūpinsis Valentinas Charitonovas.

Šeštadienį, lapkričio 26 d., pirmoje dienos pusėje nuotoliniu būdu vyks „Mados forumas“, kuriame bus kalbama apie technologijas ir inovacijas mados industrijoje, nuo 17 val. kviečia dalyvauti „Mas Laus“ batų kūrimo dirbtuvėse, taip pat nuo 17 val. bus galima įsigyti konceptualios mados gaminių parodoje-mugėje „Showroom“. Laukiamiausia ir mados festivalį vainikuojanti dalis – „Fashion Show“ vyks nuo 18 val. „Kultūros fabrike“. Mados savaitės uždarymo vakarėlis ir šokiai vyks nuo 22 val. HOFE.

Sekmadienį, lapkričio 27 d., festivalio dalyviai ir svečiai kviečiami į lėtus pusryčius dalintis įspūdžiais ir ateities planais.

Didžioji dalis renginių nemokami. Kai kuriems renginiams reikalinga registracija dėl riboto dalyvių skaičiaus. Daugiau informacijos rasite svetainėje: www.fwklaipeda.lt bei socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram: Fashion Week Klaipėda.


  2022-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt