P0

Svarbu, Verslas

Tikisi pagaliau pastatyti kogeneracinę elektrinę Glaudėnų sąvartyne (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-23


Uostamiesčio savivaldybės valdomas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) jau bene dešimtmetį rengėsi ant uždaryto sąvartyno Glaudėnuose pastatyti kogeneracinę elektrinę, kuri gamybai naudotų ten susidarančias dujas.

Bendrovės vadovės Romos Budrienės teigimu, anksčiau skelbti viešieji pirkimai dėl tokio objekto pastatymo, įrengimo ir derinimo darbų neįvyko todėl, kad ji buvo numatyta ant sąvartyno, o potencialūs rangovams manė, kad tai padaryti yra keblu. Šiuo metu paskelbta, kad jėgainė bus įrengta sąvartyno papėdėje: KRATC pavyko suderinti tam reikalingas sąlygas su visomis institucijomis.

Glaudėnai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak R. Budrienės, tokia kogeneracinė jėgainė, gaminanti elektrą ir šilumą, galės tiekti bendrovei trečdalį jos objektams reikalingos elektros energijos.

Tokia jėgainė su vidaus degimo varikliu ir kintamos srovės generatoriumi turi būti patalpinta į standartinį 20 pėdų (5898 mm ilgio, 2352 mm pločio ir 2393 mm aukščio) konteinerį. Rangovas turės užtikrinti, kad nuotoliniu būtų galima stebėti pagrindinius kogeneracinės jėgainės parametrus bei juos valdyti.

Paklausta, kada šis objektas gali pradėti veikti, R. Budrienė atsakė, kad tai labai priklauso nuo įrenginių tiekimo – pasaulinės tiekimo grandinės nėra tvarios dėl pandemijos pasekmių ir Rusijos sukelto karo. 

Pradėjusi veikti kogeneracinė elektrinė turėtų įtakos vietinės atliekų rinkliavos dydžiams, kurie dėl išaugusių energijos kaštų taip pat patiria spaudimą.


  2022-11-23

  2 komentarai “Tikisi pagaliau pastatyti kogeneracinę elektrinę Glaudėnų sąvartyne”

  1. AvatarTai (IP: 88.119.136.56)

   Tai gi viena tokia elektrinė ten jau pastatyta, kodėl neužsimenama apie jos likimą ir patirtis ?

  2. AvatarKomentaras (IP: 195.182.76.3)

   Labai graži nuotrauka, kurioje STATYBŲ INSPEKCIJA pagaliau pamatytų, Glaudėnuose planuojamos pastatyti kogeneracinę elektrinės papėdėje , stovinčių savavališkai pastatytų gyvenamųjų ar sodo namų kompleksą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt