P0

Kriminalai ir nelaimės

Atliekami tyrimai dėl pelnymosi iš prostitucijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-24


Klaipėdos policijos kriminalistai, tikrindami informaciją dėl užsieniečių galimo išnaudojimo Lietuvoje, atliko dvi operacijas, kurių metu sulaikyti įtariamieji, organizavę, vadovavę bei pelnęsi iš kitų asmenų prostitucijos.

Pirmasis ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus duomenų, kad anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą, pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos teista, individualią veiklą vykdanti 30 metų klaipėdietė pelnosi iš merginų prostitucijos. Nustatyta, kad skelbimai dėl atlygintinų lytinės aistros tenkinimo paslaugų buvo publikuojami viename iš internetinių skelbimų portalų.

Šių metų spalio pabaigoje pareigūnai viename iš uostamiesčio butų įrengtame masažo salone aptiko tokias lytinės aistros tenkinimo paslaugas klientams teikusią 20-metę. Kratos metu minėtoje patalpoje rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti bei, įtariama, iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai – daugiau kaip 400 eurų.

Tęsdami operaciją policijos pareigūnai tą pačią dieną Klaipėdoje sulaikė minėtą prostitucijos organizatorę. Atliktos kratos metu moters gyvenamojoje vietoje rastos, įtariama, dopingo medžiagos ir greičiausiai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti 1000 eurų.

Įtariama, kad nusikalstamos veikos organizatorė surado merginą, galinčią teikti lytinės aistros tenkinimo paslaugas, šiai veiklai vykdyti reikalingas patalpas, suteikė priemones paslaugoms atlikti, bendravo su klientais bei talpino skelbimus dėl atlygintinų lytinės aistros tenkinimo paslaugų, iš kurių didžioji dalis gautų pajamų atitekdavo sąvadautojai.

Įtariamoji buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, vėliau jai paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į galimai nusikalstamu būdu gautas pinigines lėšas – daugiau kaip 1400 eurų.

Kitas ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, jog buvo organizuojama ir pelnomasi iš ukrainiečių merginų, atvykusių į Lietuvą, prostitucijos.

Nustatyta, kad merginos iš Ukrainos seksualines paslaugas klientams teikė butuose Klaipėdoje ir Tauragėje, o skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo publikuojami viename iš internetinių skelbimų portalų.

Lapkričio viduryje uostamiesčio ir Tauragės kriminalistai Tauragėje aptiko atlygintinas seksualines paslaugas vyrams teikiančią 23 metų Ukrainos pilietę. Kratos metu šiame bute rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti bei, įtariama, iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai ir narkotinių medžiagų.

Tęsdami operaciją, policijos pareigūnai tą pačią dieną Tauragėje sulaikė ir šios nusikalstamos veikos organizatorius – 29 m. amžiaus Ukrainos pilietę bei 47 metų anksčiau neteistą, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantį klaipėdietį.

Atlikus kratas pastarųjų gyvenamosiose vietose Klaipėdoje, rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti ir galimai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti pinigai – įvairia valiuta daugiau nei 21 tūkst. eurų.

Įtariama, kad 29 m. Ukrainos pilietė surado ir pasiūlė 23 m. savo tėvynainei atvykti į Lietuvą dirbti prostitute bei išnuomojo Klaipėdoje ir Tauragėje laikinas gyvenamąsias vietas, reikalingas seksualinių paslaugų teikimui.

Tuo metu klaipėdietis bendrininkas talpino skelbimus dėl atlygintinų seksualinių paslaugų, bendravo su klientais, kuriuos nukreipdavo tam tikrais adresais. Turimais duomenimis, pusė pinigų sumos, gautos iš klientų už suteiktas seksualines paslaugas, atitekdavo sąvadautojams.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau jiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas per 21 tūkst. eurų ir automobilį.

Tyrimus atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.


  2022-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt