P0

Kultūra

Kultūros fabrikas tikriausiai neteks teisės turėti kavinę (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-24


Kadangi niekas nepanoro „Kultūros fabrike” nuomotis patalpų kavinei, savivaldybė rengiasi jas perduoti VšĮ „Klaipėda ID”. Tai sukėlė nerimą tarp vietos politikų – ar tikrai elgiamasi teisingai.

Staigiai pakilus energijos resursų kainoms Kultūros fabrike veikusios kavinės savininkai nutraukė 200 kv. metrų tokiai veiklai skirtų patalpų nuomos sutartį. Klaipėdos savivaldybė du kartus skelbė šių patalų nuomos konkursus, tačiau niekas nepanoro jų išsinuomoti. Todėl savivaldybės VšĮ „Klaipėda ID”, valdanti visą Kultūros fabriką, paprašė perduoti jai panaudai tas patalpas kultūrinei veiklai organizuoti. Jeigu toks prašymas bus patenkintas, kavinės čia nebus: Kultūros fabrikas nuomoti kavinei patalpų teisės neturės. Savivaldybės administracija parengė atitinkamą miesto Tarybos sprendimo projektą.

Jį svarstant Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje kilo diskusija.

„Nuostabi vieta, nuostabi veikla – net vilniečiai aikčioja. Neįtikėtina, kad kavinės čia nebus”, – stebėjosi liberalas Edmundas Kvederis.

Jo manymu, gal nuomininkų buvo ieškota tiesmukai, nebandant jiems sudaryti tinkamų sąlygų.

„Ar ne per didelė nuomos kaina?”, – retoriškai teiravosi Judita Simonavičiūtė.

Klausimą pristatęs Edvardas Simokaitis, Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas, tikino, kad nuomos konkurso sąlygos buvo sušvelnintos ir sakė neįsivaizduojąs, ką dar galima pakeisti. Nuomos kaina, esą buvo apie 5 eurai už 1 kv. metrą. 

Kultūros straipsnių vidus

Nina Puteikienė aiškino, kad kavinės uždarymas „duoda didelį pliusą”  kultūrinei veiklai. Tačiau ji sakė neįsivaizduojate, kaip šaltuoju metų laiku maitinimo paslaugas teikiantis verslas Klaipėdoje išsilaikys.

J. Simonavičiūtė priminė, kad verslas traukiasi ir iš mokyklų, kyla problemų dėl vaikų maitinimo. Todėl savivaldybė turi kalbėtis su verslu.

Po diskusijos komitetas sprendimo projektui pritarė. Tačiau panašu, kad diskusijos persikels į miesto Tarybą, kuri priims galutinį sprendimą.


  2022-11-24

  2 komentarai “Kultūros fabrikas tikriausiai neteks teisės turėti kavinę”

  1. AvatarO, bet, tačiau (IP: 86.100.178.161)

   Klaipėdoje politikai su verslu nesitaria. Tik su atskirais ir konkrečiai reikalingais. Ta pati Simonavičiūtė, tas pats Taraškevičius. Tos pačios tradicijos tęsiamos- savivaldybės pusdieviai viską žino geriausiai.

  2. Avatar%vaizdis (IP: 88.119.136.56)

   Gal sakau Savivaldybė tegu moka verslininkams po 5 eur/m2 už kavinės veiklos organizavimą, jei tai naudinga miesto įvaizdžiui !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt