P0

Regionas

Neringa susigrąžina istorinį Vilų gatvės pavadinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-24


Ketvirtadienį, Neringos savivaldybės taryba nusprendė miestui sugrąžinti istorinį gatvės pavadinimą, menantį gilias šio krašto tradicijas.

Savivaldybės tarybos sprendimu Juodkrantėje nuo šiol vėl skambės Vilų gatvės pavadinimas – taip bus pervadinta šios gyvenvietės Kalno gatvė.

Susigrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybei pasiūlė juodkrantiškiai. Anot asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“, augant žmonių susidomėjimui išskirtine Juodkrantės kurorto istorija ir jos svarba Kuršių nerijai, vis dažniau pasigirsdavo pasisakymų apie tai, kad reikėtų grąžinti senąjį Vilų gatvės pavadinimą dabar esančiai Kalno gatvei.

Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė, šiandieniniam kurorto gyventojui žinoma Kalno gatvės pavadinimu, vadinosi Vilų gatve.

„Neringos kurortinės tradicijos pirmiausia užsimezgė Juodkrantėje, kuri buvo Europinio lygio kurortas su tam laikmečiui itin modernia kurortine infrastruktūra. Džiaugiuosi, kad išskirtinė šio krašto praeitis tampa vis stipresne mūsų identiteto dalimi, o žmogus, kuriam esame labiausiai už tai dėkingi – juodkrantiškė istorikė Nijolė Strakauskaitė, kuriai suteiktas Neringos miesto garbės pilietės vardas. Vilų gatvės pavadinimo susigrąžinimas – labai graži, jos pavyzdžiu sekančių gyventojų iniciatyva, kviečianti geriau pažinti ir suprasti šį kraštą“, – apie sprendimo svarbą kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot Neringos savivaldybės mero, džiugina ir šioje gatvėje vykstantys pokyčiai – Juodkrantės „aukso amžių“ menančios vilos  – dabinasi. Savivaldybės pastangomis atnaujinta viena gražiausių ir unikaliausių kurorto vilų, prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (Mano brangenybė). Chlebinskų šeimos pastangomis buvo restauruota vila „Loebel, šiais metais ir vėl tapusi tikru Neringos kurorto brangakmeniu.

Juodkrantės gyventojų pasiūlymui grąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybės taryba pritarė vienbalsiai.


  2022-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt