P0

Kriminalai ir nelaimės

Smurtavusi nepilnametė turės atlyginti padarytą žalą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-24


Klaipėdos apylinkės teisme išnagrinėta civilinė byla dėl nepilnametės padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Jaunuolis kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš paauglės ir jos motinos 1 300 eurų patirtą žalą dėl sveikatos sutrikdymo, t. y. 300 eurų turtinę ir 1 000 eurų neturtinę žalą, bei patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Vaikinas nurodė, jog praėjusių metų lapkričio 22 d. jis su drauge atėjo į Klaipėdoje esantį barą, kuriame šoko ir linksmai leido laiką. Prie baro sėdėjo neblaivi nepilnametė. Pradėjus užsisakinėti gėrimus, ji be jokios priežasties pradėjo kabinėtis ir delnais jaunuoliui sudavė ne mažiau 10 smūgių į veidą, galvos sritį. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gavęs pareiškimą, atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nepakankamo paauglės amžiaus. Vaikinas teigė, kad iš karto po konflikto bandė spręsti šį ginčą taikiai, norėjo, kad mergina ar jos atstovė nors simboline suma atlygintų jam padarytą žalą, tačiau jos tai daryti atsisakė.

Nepilnametė teigė, jog įvykio dieną su drauge atėjo į pastarosios darbą – barą, esantį Klaipėdoje. Joms šnekučiuojantis, į barą su dviem merginomis atėjo jaunuolis ir ėmė kalbinti merginą, o jai pasakius savo nuomonę diskutuojamais klausimais, jis ėmė elgtis iššaukiančiai, pradėjo įžeidinėti necenzūriniais žodžiais. Paauglė nesusivaldė ir sudavė jam vieną kartą delnu į veidą. Nepaisydamas to, vaikinas toliau įžeidinėjo ją, mergina trinktelėjo dar vieną kartą. Kitą dieną jis per „Messenger“ programėlę parašė žinutę, reikalaudamas su juo nedelsiant susisiekti, grasino, atsiuntė savo nuotraukas, kur matyti įbrėžimas kaktos srityje ir kraujosruva po dešine akimi. Nors mergina atsiprašė, jaunuolis grasindamas advokatu, iš karto ėmė reikalauti pinigų – 300 eurų, po to – 200 eurų, galiausiai, jai aiškinant, kad pinigų neturi, reikalavo „duoti daiktais“. Vaikinas parašė žinutę nepilnametės motinai dėstydamas atsiskaitymo su juo per notarą sąlygas, taip pat teiravosi, gal ji turinti nenaudojamos elektronikos.

Teismas atsižvelgė į tai, kad jaunuolio patirti fiziniai nepatogumai nesukėlė jam ilgalaikių išgyvenimų ir priteisė iš merginos 200 eurų neturtinę žalą. Jai neturint tokių lėšų, žalą atlyginti turės paauglės motina.


  2022-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt