Lietuvos karžygio statutėlė įteikta kariui už išgelbėtą skęstančiosios gyvybę

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-11-25

Minint Lietuvos kariuomenės dieną Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje 15-ąjį kartą surengta apdovanojimo „Lietuvos karžygys“ ceremonija ir šventinis koncertas. Šiais metais Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys pagrindinį „Lietuvos karžygio“ apdovanojimą už didvyrišką poelgį gelbstint skęstančiąją merginą įteikė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariui Erikui.

„Šiandien esame unikalioje vietoje – Karinėje jūrų pajėgų flotilėje, kur palydime ir sutinkame laivus, o kartu mūsų karius. Šįkart čia sutinkame ypatingas istorijas, kurios  įkvepia ir parodo, kokie nepaprasti žmonės tarnauja Lietuvos kariuomenėje. Daug akcentų skiriame ginkluotei, taktikai, mokymui, įrangai, bet už viso šito – mūsų karys. Esu dėkingas tiems, kurie apdovanoti už išskirtinius žygdarbius, visiems Lietuvos kariams. Linkiu ryžto, užsispyrimo ir garbės tarnaujant Lietuvai“, – šventinėje ceremonijoje kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys

Šių metų rugsėjo 17 dieną karys Erikas su drauge Kaune plaukiojo turistiniu laiveliu Nemunu, ties Aleksoto tiltu. Grįžtant į prieplauką, laive plaukę žmonės pastebėjo į vandenį įkritusį žmogų – upėje skendo mergina ir šaukėsi pagalbos: ji bet kuriuo momentu galėjo panerti po vandeniu ir nebeiškilti. Mergina buvo šoko būsenos ir nusilpusiu balsu dar bandė šauktis pagalbos.

Erikas net negalvodamas nusimetė drabužius ir šoko į šaltą vandenį. Iki merginos kariui teko plaukti apie 50 metrų. Laivo kapitonai metė gelbėjimosi ratą, karys jį pagavęs užmovė ant skęstančiosios ir nuplukdė ją iki kranto, kur juos pasitiko gelbėjimo komanda. Karys dar kurį laiką pabuvo kartu, padėjo gelbėtojams, o atvykus medikams, merginą perdavė jų priežiūrai. Šiuo poelgiu Erikas parodė ne tik savo drąsą ir greitą reakciją, bet ir įrodė, kad gera valia, drąsa ir ryžtu galima atlikti didelius žygdarbius.

Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas  įteikė statulėlę seržantui Šarūnui Andriulaičiui, Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariui, kuris per pastaruosius porą metų net keletą kartų gelbėjo gyvybes eismo įvykiuose. Pernai ir šiemet kariui teko būti situacijose, kai reikėjo ryžtingų veiksmų  eismo įvykiuose nukentėjusiems žmonėms išgelbėti: karys teikė būtinąją pagalbą sužeistiesiems ir talkino atvykusiems medikams. Srž. Š. Andriulaičio herojiški poelgiai – drąsos ir pilietiškumo pavyzdžiai mums visiems.

Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas už ryžtingus veiksmus apsaugant mergaitę įteikė apdovanojimą Karo policijos Kauno įgulos kariams  Evaldui Kazlauskui ir Viliui Uldžiui. Šių karių dėka pasiklydusi ir į automagistralę patekusi mergaitė buvo išgelbėta ir bendradarbiaujant su Lietuvos policija pristatyta mamai. Karo policininkai ne tik drąsiai ir profesionaliai reagavo į situaciją, bet ir liko žmogiški ir atsakingi, parodydami jautrumą ir empatiją nelaimėje atsidūrusiai mergaitei.

Neatsiejama šios Lietuvos kariuomenės šventės dalis – už išskirtinius pasiekimus apdovanoti jaunesnįjį Lietuvos kariuomenės karininką. Šiais metais Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos generolo Jono Žemaičio medalis už reikšmingą indėlį į padalinio veiklą įteiktas Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančiam kapitonui Mindaugui Jasaičiui.

Šįmet apdovanojimo ceremonija ir šventinis koncertas, vykęs netradicinėje vietoje krantinėje, prie kurio buvo prišvartuotas štabo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“, išsiskyrė ir tuo, kad buvo nemaža dėmesio buvo skirta ir Ukrainos temai – padėkota nesustojančiai remti ir aukoti Lietuvos visuomenei. Kaip ir kasmet pagrindinį nominantą išrinko kariuomenės ir visuomenės atstovų komisija.

„Lietuvos karžygio“ apdovanojimai teikiami kariams už nesavanaudiškus, kilnius, dažnai rizikingus karių ir civilių asmenų poelgius. Ceremonijose įteikiama pagrindinė „Lietuvos karžygio“ statulėlė yra a. a. skulptoriaus Romo Kvinto kūrinys – iš bronzos nulietas 30 cm XIV amžiaus Lietuvos kario atvaizdas.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Didieji burlaiviai atsisveikino su Klaipėda

Sekmadienį po trijų dienų viešnagės uostamiestyje, kuris pirmą kartą istorijoje buvo tapęs starto uostu, „The Tall Ships Races“ burlaiviai atsisveikino ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Švietimas

Universiteto ir kariuomenės sutartį primins ąžuoliukas

Ketvirtadienį pasirašyta Lietuvos kariuomenės ir Klaipėdos universiteto (KU) bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir KU rektorius ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

ELTA, Fotoreportažai

Pajūryje - HIMARS kovinio šaudymo pratybos

Ketvirtadienio popietę prasidėjo Lietuvos ir JAV kariuomenių kovinio šaudymo pratybos „Neatidėliotinas atsakas 2024“. Jų metu į Baltijos jūrą šaudoma iš ...
2024-05-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This