P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Vakaras Tilžės aktui paminėti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-25


Lapkričio 29 d., antradienį, 18 val. , Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g.2) vyks renginys, skirtas artėjantiems Klaipėdos krašto metams paminėti. 

Tilžės aktas, pasirašytas  1918 m. lapkričio 30 d. dvidešimt keturių Mažosios Lietuvos signatarų, laikomas įžanga į 1923-ųjų metų sausio įvykius. Viena iš šio dokumento eilučių skelbia: „Reikalaujame mes remdamies Vilsono Tautų paties apsisprendimo teisės, priglaudimą Maž. [Mažosios] Lietuvos prie Didž. [Didžiosios] Lietuvos“.

Tačiau kokios šio dokumento gimimo geopolitinės aplinkybės ir kokia jo reikšmė, dar nėra iki galo aišku. Istorikai randa vis naujų įdomių faktų ir savo atradimais mielai dalijasi su gyventojais, o jungtinis meninis kolektyvas sukūrė naują bendrą karinių-istorinių dainų projektą „Ei, broli, broli“, skirtą Klaipėdos krašto metams.

Renginyje dalyvaus Klaipėdos universiteto istorikė, dr. Silva Pocytė, kuri skaitys pranešimą „Prūsijos (Mažoji) Lietuva XIX─XX a. sankirtoje“, taip pat Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai Deimantė Giedrimaitė ir Povilas Barštaitis su pranešimu „Tilžės akto originalo mįslė“.

Koncertuos ansambliai ALKA (vad. Elena Šalkauskienė ir Jonas Kavaliauskas) ir ANDULE (vad. Elena Šalkauskienė) bei Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras (vad. Egidijus Miknius).

Renginys nemokamas. Projekto partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.


  2022-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt