Viešnagė Rumunijoje pagilino ir teorines, ir praktines žinias

Mums rašo
Tomas Klemka, gimnazistas
2022-11-25

Rumunija. Kokios gi pirmosios asociacijos jums kyla? Mums, Baltijos gimnazistų komandai, aplankiusiai Rumuniją Erasmus+ „STEAM Education Develops in 21st Century Schools” projekto dalyvių susitikimo metu, ši šalis visada asocijuosis su įvairiausiomis STEAM veiklomis ir be galo draugiškais žmonėmis.

Į Rumunijos mokyklą Falticeni mieste Erasmus+ projekto dalyvių susitikimą lapkritį vyko keturi Baltijos gimnazistai – Tomas, Arnas, Eimantas ir Modestas, lydimi mokytojo D. Zviedrio ir bibliotekininkės L. Lakickienės. Asmeninio archyvo nuotr.

Susitikimo veiklų metu turėjome puikią progą įsitikinti, kad pamokose gautos teorinės žinios tikrai reikalingos. Motyvacija gilinti žinias STEAM srityje dar labiau sustiprėjo, praplėtėme ir kultūrinį akiratį, patobulinome bendravimo anglų kalba įgūdžius. Bendruomeniškumo jausmą stiprino ir dalyviams skirtas tarptautinis vakarėlis, neįkainojama kelionių patirtis.

Kelionė iš Lietuvos į Rumuniją buvo ilga, tad atvykome į rumunų mokyklą Colegiul National Nicu Gane truputį pavargę. Projekto koordinatorė Rumunijoje Ana-Lacramioara Acatrinei su savo mokiniais mus maloniai pasitiko. Susipažinę su jais ir kitais Erasmus+ dalyviais prisijungėme prie Bingo žaidimo apie Rumuniją – jos istoriją, geografiją, kalbą ir maistą. Papietavome. Vėliau susiskirstę grupėmis susipažinome su Falticeni miestu ir dalyvavome viktorinoje.

Antradienio ryte išvykome į kelionę po Bucovinos kraštą. Pirmas sustojimas buvo prie Voronet vienuolyno. Tai labai senas XV a. vienuolynas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Jis išskirtinis visame pasaulyje dėl savo mėlynos spalvos piešinių. Šiuolaikiniai mokslininkai net turėdami modernias technologijas niekaip neištiria, kaip išgauta mėlyna spalva, kuri išliko ryški jau beveik 600 metų.

Aplankėme Lucios Condreos tapytų margučių muziejų. Jame pamatėme įvairiausių spalvų ir raštų margučių ir vaizdo įrašą, kaip jie dekoruojami. Tai unikalus muziejus, daugiau tokio nėra visame pasaulyje.

Atvykę į juodosios keramikos dirbtuves stebėjome, kaip iš molio gabalo gimsta vaza. Labai patiko trumpas stabtelėjimas kalnuotoje vietoje. Ten prie skardžio yra aukštos sūpynės, ant kurių mes iškart pasisupome!

Paskutinis sustojimas – įspūdingoje Suceavos pilyje. Pasivaikščiojome po pilį, išklausėme jos istorijos, pasigrožėjome vakarėjančio miesto vaizdais ir jau sutemus grįžome į Falticeni.

Išaušęs trečiadienio rytas padovanojo kelionę į Ion Irimescu meno muziejų. Jame pamatėme daug įspūdingų skulptūrų bei paveikslų. Išklausėme įkvepiančio pasakojimo apie meno reikšmę. Patiko gido mintis, kad būdamas užsienyje gali susikalbėti ne tik anglų kalba. Menas yra universali viso pasaulio kalba.

Grįžę į mokyklą chemijos kabinete darėme įvairius eksperimentus. Užsiėmimo pabaigoje chemijos mokytojos parodė eksperimentą, kurį vadino ugnikalniu, nes jis spjaudė ugnį.

Po pietų pertraukos vykome į Jaunimo ir vaikų užimtumo centrą. Ten mokiniai mums pristatė savo atliktus projektus apie oro taršą, vandens tyrimus, ekologinį namą ir kitus. Patiko, kad mokiniai ne tik rodė skaidres ir pasakojo, bet daug ką vaizdavo ir praktiškai.

Vakarop pasiskirstę į mišrias įvairių šalių komandas kūrėme kalėdines atvirutes. Buvo smagu.

Galop vyko bendra vakarienė ir šokiai, kuriuose šėlome ir liejom prakaitą iš visos širdies.

Ketvirtadienį iš pat ryto jau važiavome į Stefan cel Mare universitetą Suceavos mieste. Ten klausėme profesoriaus paskaitos apie Rumunijos dabartinę pažangą STEAM srityje, apie IT perspektyvą visame pasaulyje ir apie tai, kaip turi keistis švietimo sistema. Patiko profesoriaus mintis, kad savo išmintį kiekvienas protingas žmogus turi naudoti visuomenės labui.
Aplankėme įvairius universiteto kabinetus ir laboratorijas, išklausėme pristatymus. Buvome automobilių mechanikos, elektros inžinerijos, robotikos, kompiuterijos, maisto, medicinos ir biologijos mokslų laboratorijose.

Asmeninio archyvo nuotr.

Po pietų vykome į astronomijos observatoriją.

Paskutinioji projekto diena prasidėjo iššūkiu. Pasirodo, mūsų lankomoje mokykloje yra pamoka, skirta loginiam mąstymui. Teko tokioje pamokoje sudalyvauti ir mums. Išklausėme paskaitos ir atlikome loginio mąstymo testus. Nebuvo lengva, bet įveikėme.

Muzikos kabinete šiek tiek atsigavome nuo loginio mąstymo. Čia pasiklausėme talentingų mokinių choro ir net patys padainavome. Muzikos mokytojas S. Dan parodė paties įkurtą radijo stotį. Papasakojo apie savo pomėgį groti muzikos grupėje. Buvo įdomu klausytis žmogaus, taip užsidegusio savo darbu.

Padainavus teko surimtėti: pakliuvome į robotikos klasę. Čia mokėmės programuoti, formuoti komandas ir klausėmės paskaitos apie šiuolaikinę robotiką.

Galop Colegiul National Nicu Gane mokyklos direktorius Cordin Benta iškilmingai pasveikino visus atlaikius veiklų pilną savaitę ir įteikė pažymėjimus.

Sekmadienį popiet pavargę, bet pilni smagių įspūdžių, pasiekėme namus.

INFORMACIJA

Erasmus+ projekto „STEAM Education Develops in 21st Century Schools” projekto tikslas – įgyti naudingos patirties ir žinių iš kitų Europos mokyklų STEAM ugdymo tema. Projekte kartu su Klaipėdos Baltijos gimnazija dalyvauja dar 5 šalių mokyklos iš Turkijos (ULAMIS ORTAOKULU), Italijos (Polo Liceale Statale R. Mattioli), Portugalijos (Agrupamento de Escolas Eduardo Gageiro), Rumunijos (Colegiul National Nicu Gane) ir Belgijos (GO! Atheneum Geraardsbergen).

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai lankėsi Prancūzijoje

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojos lankėsi Prancūzijos Le Mans mieste esančiame Lycee Bellevue. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eglė Akudovičienė bei ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Švietimas

Baltijos gimnazijoje - tradicinis šokių konkursas

Aistra šokiui, įspūdingi pasirodymai užbūrė tiek žiūrovus, tiek vertinimo komisiją tradiciniame Baltijos gimnazijos organizuojamame Klaipėdos miesto ir apskrities konkurse-festivalyje ,,Baltijos ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Švietimas

Gimnazistai įmonėje vysto išmaniojo namo projektą

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti PET gamintoja UAB „Neo Group“ jau penktus mokslo metus tęsia bendradarbiavimą su Klaipėdos Baltijos ...
2024-03-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This