P0

Regionas

Į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo Kalėdų eglė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-28


Pirmadienį į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Po kelerių metų pertraukos Kretingos žaliaskarė vėl natūrali. Apie 15 metrų aukščio sidabrinę eglę miestui dovanojo kretingiškė Neringa Byčenkienė. Rotušės aikštėje pastatyta žaliaskarė bus puošiama iš 20 tūkst. baltos spalvos lempučių sudaryta girlianda ir 300 sidabrinių ritulio formos žaislų, o iškilmingai sužibs – šį šeštadienį.

„Eglė mūsų kieme Tvenkinio gatvėje buvo pasodinta maždaug prieš dvidešimt metų, tik pradėjus statyti namą. Tai buvo pirmasis čia pasodintas augalas. Pradžioje labai blogai augo, tačiau, paklausę draugų patarimo, pradėjome ją nuolat girti. Atsisveikinti su egle šiandien kiek sunkoka, net visą naktį nemiegojau. Tačiau svarbiausia, kad ji džiugintų visus švenčių laukiančius kretingiškius“ , – apie Kretingai dovanotą žaliaskarę pasakojo N. Byčenkienė.

Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus teigimu, pastaraisiais metais Kretingoje būdavo puošiama karkasinė egle su tikromis eglės šakomis. Tačiau kaskart dalis kretingiškių vis išsakydavo nuomonę, kad norėtų, jog pagrindinė miesto Kalėdų eglė būtų natūrali.

„Būtent todėl ir buvo nuspręsta po kelerių metų pertraukos Kretingoje vėl puošti natūralią eglę. Pradžioje planavome viešai kreiptis į visus rajono gyventojus su prašymu eglę miestui padovanoti. Tačiau netikėtai miesto seniūnė sulaukė kretingiškės Neringos Byčenkienės skambučio ir siūlymo Kretingai dovanoti jos kieme augančią žaliaskarę. Seniūnei pamačius eglės grožį – abejonių neliko. Manau, kad pamatę šią eglę, ją dovanojusiai kretingiškei bus dėkingi ir visi miestiečiai. Savo ruožtu, manais už dovanotą žaliaskarę, savivaldybė pirmadienį jai padovanojo mažą eglutę, kuri, tikimės, netruks prigyti“, – sakė A. Kalnius.

Kalėdų eglės įžiebimo programos „Ledo karalystė“ renginiai Kretingoje prasidės penktadienį, gruodžio 2 d. ir tęsis iki sekmadienio, gruodžio 4 d.

Tradiciškai šventinį savaitgalį Kretingoje vyks dvi kalėdinės mugės. Penktadienį ir šeštadienį M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje sušurmuliuos kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“, o šeštadienį nuo ankstyvo ryto iki vakaro Rotušės aikštėje veiks Kalėdų turgelis.

Šeštadienį 17 val., Kretingoje viešint Sniego karalienei, Rotušės aikštėje sužibs pagrindinė miesto Kalėdų eglė.

Taip pat šeštadienio ir sekmadienio vakarais Rotušės aikštės skveras virs šviesos bei garso menininkų sukurtu stebuklingu mišku, kuriuo pagrindiniu akcentu taps ledinės širdies instaliacija. Nuo šeštadienio čia bus galima pasivaikščioti ir kretingiškių sukurtų nykštukų alėja.


  2022-11-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt