P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Kalėdos Klaipėdoje – su dviem rekordinėmis eglutėmis (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-29


Šiemet Klaipėda Kalėdas pasitiks su ne tik aukščiausia bei didžiausia iki šiol natūralia eglute, bet ir su aukščiausia miesto eglute nuo antradienio vakaro virsiančiu burlaiviu „Meridianas”.

Po metų pertraukos kalėdinius renginius uostamiestyje organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės” vėl buvo paskelbusi kalėdinės eglutės paieškas, kurioms sulaukta 23 žaliaskarių iš visos Lietuvos. Daugiausia simpatijų balsuojant ir įstaigos socialiniame tinkle sulaukė trisdešimt metų Klaipėdos universiteto Botanikos sode augusi eglė.

Ji kelionę į Teatro aikštę pradėjo antradienio rytą. Ši eglutė buvo viena iš dviejų, surinkusių daugiausia balsų, bet galutinį sprendimą nulėmė ir tai, kad jos vietoje yra numatyta edukacinio centro statyba, ji išaugusi ant komunikacijų trasų, todėl su medeliu vis tiek būtų tekę atsisveikinti.

„Klaipėdos švenčių” vadovės Eglės Šulskės teigimu, iki šiol į Teatro aikštę atkeliaudavo sidabrinės eglutės, o šiemetinė yra pirmoji paprasta žaliaskarė. Teigiama, kad iki šiol tokios aukštos ir didelės (apie 15-18 metrų) Teatro aikštėje nebuvo.

Eglutė bus įžiebta gruodžio 10-osios vakarą, renginio, kurio tema „Atgal į ateitį”, metu. Įstaigos projektų vadovas Ilja Gun teigė, jog atliepiant būsimąjį Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį vakaro metu vyks kelionė laiku – bus demonstruojami trys trumpi filmai, kuriuose – susitikimai su istorinėmis asmenybėmis.

„Šis kūrinys turės išliekamąją vertę”, – sakė I. Gun.

Kūrybinę vaizdo siužetų komandą sudarė režisierius Mindaugas Valiukas, operatorius Giedrius Jurkonis, aktoriai – Severinas Norgaila, Modestas Vaitkevičius, Romanas  Dudnikas, Valda Bičkutė, Virginija Kochanskytė, Vaidas Jočys, Mikas Urbonas, Evelina Šimelionė.

Įžiebimo vakarą vainikuos 100 metrų aukščio prožektorių spinduliai, kurie subtiliai minės garbią sukaktį ir Klaipėdos eglutę pavers aukščiausia Lietuvoje.

Pasak „Klaipėdos švenčių” vadovės, Klaipėdos prijungimo šimtmetį simbolizuos ir apie trečdalį aikštės uždengsiantis „šimtmečio dangus”, kurį sudarys daugiau nei šimtas spindinčių kamuolių, kurie bus lyg „žvaigždės virš jūros“.

Tokie spindintys kamuoliai bus iškabinti Teatro aikštėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tuo metu burlaivį „Meridianas” valdančio fondo atstovas Gediminas Gudavičius informavo, kad Klaipėda šiemet turės dar vieną eglutę.

„Jos kamienas bus „Meridiano” fosktiebis, šakos – girliandos. Ji bus įžiebta jau antradienio vakarą. Tai didžiausia kada nors buvusi elgė, kuris aukštis apie 30 metrų, perimetras – apie 150 metrų. Jai girliandas sudėliojo profesionalus aukštalipys”, – sakė G. Gudavičius, pažymėjęs, kad tokių burlaivių papuošimo atvejų yra ir Vakarų valstybėse.

Bandymas, kaip švies eglute tapęs laivas, jau buvo atliktas pirmadienio vakarą. 

Andriaus Pelakausko nuotr.

Pasak I. Gun, šiemet, reaguojant į laikmečio realijas, nebus fejerverkų nei eglutės įžiebimo ceremonijos metu, nei sutinkant naujuosius metus. Gruodžio 31-ąją juos pakeis 15 minučių lazerių šou su muzika.

Pasak organizatorių, kiekvienas savaitgalis nuo gruodžio 10-osios bus užpildytas įvairiais renginiais, tarp kurių ir tokie tradiciniai kaip „Maltiečių sriuba”, „Gerosios žvaigždės bėgimas”, miestiečių vaišinimas žuviene.

Martyno Vainoriaus ir Domo Rimeikos nuotr.

Visa kalėdinių renginių programa – čia.


  2022-11-29

  Vienas komentaras apie “Kalėdos Klaipėdoje – su dviem rekordinėmis eglutėmis”

  1. AvatarViską menantis (IP: 86.100.137.239)

   Labai graži eglė.Tik nepaslėpkit jos grožio po plastikinėmis girliandomis, kaip Vilniuje💚

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt