P0

Transportas

Klaipėdos autobusų parko pirkimas pripažintas inovatyviausiu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-30


Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko ir paskelbė 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Tarp prizininkų – ir uostamiesčio savivaldybės valdoma UAB Klaipėdos autobusų parkas (KAP). Šios bendrovės organizuotas elektra varomų autobusų veiklos nuomos pirkimas pripažintas nugalėtoju inovatyviausių pirkimų kategorijoje už pritaikytą naują „sutarties iki rakto“ principą perkant keleivių transporto nuomą.

KAP šią vasarą pasirašė sutartį su UAB „Vėjo projektai“ dėl 10 elektra varomų autobusų veiklos nuomos dešimties metų laikotarpiui. Teigiama kad tai yra pirmasis, Lietuvoje analogų neturintis, viešojo transporto veiklos nuomos paslaugos pirkimas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Įsigijome ne autobusus, o didžiulį paslaugų kompleksą – autobusų pristatymą, jų pilną techninį aptarnavimą, įkrovimo stotelių pastatymą, elektros energijos tiekimą, turto draudimą. Mūsų bus tik vairuotojai ir keleivių pervežimo paslauga. Visais kitai dalykais turės pasirūpinti veiklos nuomos paslaugos teikėjas“, – pranešime cituojama Elida Mantulovė, KAP Finansų ir projektų valdymo departamento direktorė.

Savivaldybė, kaip įmonės akcininkas, yra suformulavusi tikslą, kad ji iki 2025 m. turimus 34 dyzeliniu kuru varomus autobusus pakeisti elektra varomais ir visiškai netaršiais autobusais.

Šiemet sėkmingiausi šalies pirkimų lyderiai buvo renkami trečiąkart. Kartu su KAP į geriausiųjų sąrašą pateko dar 12 bendrovių, suskirstytų į kelias kategorijas: sumaniausių, inovatyviausių, darniausių, geriausios valdysenos.

„Nors mūsų bendrovėje viešųjų pirkimų padalinys žengia tik pirmuosius žingsnius, džiugu, kad mūsų idėjos buvo pastebėtos ir įvertintos ekspertų“, – teigia Vaidas Ramanauskas, KAP generalinis direktorius.

KAP yra didžiausia Vakarų Lietuvoje keleivinio transporto bendrovė, taip pat teikianti autobusų stoties, siuntų gabenimo, gatvių valymo, autobusų serviso, miesto apšvietimo, šviesoforų įrengimo, transporto ir turto nuomos bei kitas paslaugas.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-11-30

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos autobusų parko pirkimas pripažintas inovatyviausiu”

  1. AvatarSvarbiausia, (IP: 86.100.137.239)

   kad autobusai pagaminti Lietuvoje!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt