P0

Veidai

Klaipėdos universiteto rektorius nominuotas Baltijos tvarumo apdovanojimams (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-30


Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas trečiadienį dalyvauja Latvijos sostinėje Rygoje vykstančiuose Baltijos tvarumo apdovanojimuose. KU vadovas, ekspertų komisijos sprendimu, buvo nominuotas apdovanojimui kategorijoje „Permainų kūrėjai“ ir tapo jos finalininku.

Šios ir dar dvejų Baltijos tvarumo apdovanojimų kategorijų – „Poveikis“, „Inovacijos“ – laimėtojai bus paskelbti šiandienos popietę Rygoje vykstančiame Baltijos tvarumo forume.

Į nugalėtojų laurus pretenduojantys finalininkai bei jų veikla buvo viešinami Lietuvos, Latvijos, Estijos žiniasklaidoje. Visuomenė turėjo galimybę balsuoti už labiausiai įkvepiančius savo šalies lyderius. Būtent žmonių balsai ir lems, kas taps kiekvienos kategorijos laimėtojais savo šalyse. KU vadovo konkurentai Lietuvoje – Emilija Biderytė, nevyriausybinės organizacijos „Mes darom“ vadovė bei Gediminas Kondrackis, tvarumo ir klimato aktyvistas, asociacijos „Aktyvus jaunimas“ vadovas.

„Buvau nominuotas kaip universiteto, nuosekliai vykdančio akademinę ir mokslinę tiriamąją veiklą Baltijos jūroje ir už šio regiono ribų, vadovas. KU akiratyje – įvairūs tvaraus žmogaus ir gamtos santykio aspektai: nuo kokybinių aplinkos tyrimų iki mokslu grįstų inovacijų kūrimo“, – žinią apie KU veiklų įvertinimą komentavo universiteto rektorius.

Anot jo, tvarumo idėja šiandienos pasaulyje yra aktuali ir vienijanti, ji neturi tautinės priklausomybės ir sienų.

„KU yra Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS vienas iš kūrėjų. Aljanso, kuris vienija daugiatūkstantinę devynių Europos pakrančių miestų universitetų bendruomenę, strateginis tikslas – tvari išmanių pakrančių miestų plėtra. Mokslo žvilgsnis koncentruotas į tvarumą, džiugu, kad tai tampa vertybe visuomenei“, – sako prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Į 2021 m. Baltijos tvarumo apdovanojimų finalinį etapą buvo patekusi uostamiestyje veikianti bendrovė „Vėjo projektai“ ir jų sukurto elektra varomo miesto autobuso „Dancer“ projektas.


  2022-11-30

  3 komentarai “Klaipėdos universiteto rektorius nominuotas Baltijos tvarumo apdovanojimams”

  1. AvatarReklama (IP: 90.131.46.50)

   Bet pasigirti vis tiek svarbu. Žinia, taip sakant.

  2. Avatarbendradarbiai (IP: 78.62.20.83)

   Sveikiname gerb. Rektorių su apdovanojimu. Sėkmės!

   • Avatar??? (IP: 86.100.89.120)

    Palaukit kol apdovanos, neskubėkite, jei taip nutiks, kad neapdovanos, rektorius bus savotiškai pajuoktas. Dieve, duok, kad apdovanotų, nominantų visada daugiau, nei apdovanotų, toks gyvenimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt