P0

Miestas

Aptarė smurto artimoje aplinkoje problemas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-01


Per vienuolika šių metų mėnesių visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėta 810 ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje, kai pernai per tą patį laikotarpį – 833. Klaipėdos mieste situacija kito nedaug – per minimą laikotarpį uostamiestyje buvo pradėtas 371 ikiteisminis tyrimas, pernai – vienu daugiau.

Ketvirtadienį Klaipėdos universiteto Aula Magna konferencijų salėje vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos bei Kretingos moterų informacijos ir mokymo centrų surengta konferencija, skirta smurto artimoje aplinkoje problematikai aptarti.

Į ją susirinkę įvairių sričių – policijos, teismo, prokuratūros, vaiko teisių apsaugos, probacijos, krizių bei socialinės ir psichologinės pagalbos centrų specialistai aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, kas šiemet nuveikta šioje srityje ir kokie darbai planuojami ateityje. Institucijų atstovai dalijosi patirtimi ir rekomendacijomis.

Policijos pareigūnų duomenimis, smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai. Tačiau statistika rodo, kad pranešimų ir pradedamų ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, mažėja.

Žinančius apie galimus smurto atvejus raginama nelikti nuošalyje ir pranešti policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.


  2022-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt