P0

Svarbu, Transportas

Eismo problemoms Rimkuose spręsti – žiedinė sankryža (13)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-01


Klaipėdos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija apsvarstė Rimkų gyvenamajam rajonui eismo saugumo audito siūlomus sprendimus.

„Siekiant užtikrinti saugų ir patogų eismą Rimkų g.–Šilutės pl. sankryžoje bei numatyti galimybę atlikti posūkį į kairę (atvažiuojant nuo Šilutės pl. – posūkis į Rimkų g.) rekomenduojame įrengti žiedinę sankryžą”, – pristatė galimus sprendinius „MC Mobility Consultants GmbH” atstovas Dovydas Skrodenis.

Ekspertų vizualizacija

Pasak ekspertų, žiedinėje sankryžoje reikia numatyti užvažiuojamą vidinę dalį, skirtą užvažiuoti krovininėms transporto priemonėms. Be to – įrengti  atskirą eismo juostą srautui, važiuojančiam nuo Šilutės plento link krašto kelio Nr. 141 .

Įrengus žiedinę sankryžą, visos kryptys būtų lygiavertės ir transporto priemonių vairuotojams, bandantiems išsukti iš Rimkų g. (nuo Švepelių g.) į Šilutės pl., nereikėtų laukti šalutiniame kelyje.

Komisijos narys Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Džermeika transporto eismą Rimkuose apibūdino kaip chaotišką ir pritarė tokiam pasiūlymui.

Tačiau komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis pasiūlė nagrinėti ne tik šį, bet ir kitą ekspertų pateiktą alternatyvą – įrengti papildomas eismo juostas. Nes kilo abejonių, ar dėl AB „Lietuvos geležinkeliai” nelankstumo pavyks suderinti tokį projektą. Būgštauta ir dėl negabaritinio transporto judėjimo. Pasak M. Džermeikos, kiekvieną parą iš uosto pajuda bent pora vienetų tokio transporto.

Komisija taip pat pritarė ir pasiūlymas įrengti papildomas mechanines priemones, kurios priverstų neatsakingus vairuotojus važiuoti atsakingiau. Šios priemonės, kaip ir pėsčiųjų bei dviračių takų jungtys, horizontalaus ženklinimo atnaujinimas ir kita, gali rastis jau kitais metais.

Ekspertai, rengę Rimkų teismo saugumo auditą bei pasiūlymus, tarėsi ir su šio rajono gyventojų atstovu Žydrūnu Martinavičiumi, kuris per posėdį patvirtino  pritariantis pasiūlytiems sprendiniams.

Rimkų gyventojai akcentuoja pagrindinę problemą – tranzitinio transporto srautas Tiesiaja gatve ir Rimkų g. atkarpa, nuo sankryžos su Šilutės plentu  ir Švepelių gatve. Jie teigia, kad Šilutės pl. ir Rimkų g. sankryžoje nėra leidžiama atlikti posūkio į kairę (atvažiuojant  nuo Šilutės pl.), todėl, didžioji dalis eismo dalyvių renkasi alternatyvų maršrutą patekti į Švepelių g. per Tiesiąją gatvę. 

Transporto straipsnių vidus kompas

„Klaipėdoje apribojimai negalioja”, – sakė Ž. Martinavičius. 

Pasak jo, vairuotojai nepaiso greičio apribojimų, o sunkusis transportas, važiuodamas mažomis Rimkų gatvelėmis, sudaro diskomfortą gyventojams. Kad vairuotojams čia „apribojimai negalioja”, bemaž patvirtino ir M. Džermeika, priminęs policijos reidus. Dėl to pripažįstama, kad Rimkuose būtinos „kietos” mechaninės priemonės, galinčios pažaboti tuos, kurie nepaiso taisyklių.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2022-12-01

  13 komentarai “Eismo problemoms Rimkuose spręsti – žiedinė sankryža”

  1. AvatarHusky (IP: 84.15.182.93)

   Dėl viaduko,ten per siaura vieta,kaip ir dėl tunelio,bus labai statūs pakilimai ir nusileidimai.
   Idealiausia būtų,netrukdant eismo ruošti platesnę pervažą visomis kryptimis,plačiausioje vietoje,ten kur apleista žvyruota aikštelė priešais Jūrininkų prospektą. Įrengus ją ten,galima būtų senąją palikti,kaip rezervinę tik automobiliams iki 3.5 t.
   Tai nuimtų didelę apkrovą nuo Rimkų,nes daugelis sunkiasvorių važiuoja į LEZ teritoriją. Neniški ir Džeriuk iš kelių policijos,įjunkite smegenis vieną kartą ir savibliadybės klerkus išjudinkite…

  2. AvatarArunas (IP: 193.213.4.114)

   Is kur ta “atstova” iskase- klausiau senu Rimku gyventoju, kurie po 50 m ten gyvena- nezino kaip toks atrodo.
   Buvo vienas hemorojus- pervaza, dabar dar zieda dades tai bus visiskas pypiec. Randa valdzia is kur pinigeliu pasidaryt!

  3. AvatarKlp (IP: 77.79.58.31)

   Reikėtų pradėti nuo ,atsakingų už eismą, mieste valdininkų-kitų tokių neišmanėlių reikėtų gerai paieškoti.Kur tik nagus prikiša-visur atsiranda chaosas,vairuotojų pykčiai.Išvaikyti tą bukagalvių šutvę,nusamdyti sveiko proto turinčius specialistus ir,tada,manau-atsiras ir protingi sprendimai,o ne kalneliai,radarai,šviesoforai….ir baudos.

   • AvatarTodel (IP: 88.119.41.104)

    Kad ten dirba ne gabus inžineriai,o gimines klanas.

  4. AvatarLola (IP: 84.15.181.21)

   Pagrindinė problema yra uždaromas geležinkelis, o ne sankryža. Rimkų įvažiavimą ir pervažos klausimą būtina spręsti iš esmės, o ne įrengiant žiedą, kad eismo srautas būtų tolygus. Mažieji miestai sugeba išspręsti tokius klausimus, Klaipėdos eismo ekspertams neįveikiama misija. Visi klausimai sprendžiami greičio ribojimais ir kalneliais.

  5. AvatarČeska (IP: 90.135.72.174)

   Telšiai du viadukus per geležinkelį turi, Plungė tunelį išsikasė, Kretingoje viesulas yra, o Klaipėda kur didelis srautas automobilių ir sunkiasvorių turi praktiškai tik vieną Baltijos prospekto viaduką ( Manto gatvėj sunkiasvorių nematyti)

  6. AvatarAnonimas (IP: 188.69.19.182)

   Remontuosite tvarkingą sankryžą?

  7. AvatarCiombis (IP: 78.63.37.160)

   Malonu kad kazka galvoja didieji protai bet jau senai pries dvidesimtmeti buvo sugalvota viaduka pastatyti jo kaip nera taip nera tai gal nezinau daryti reikia o ne gavoti kas jau senai sugalvota.

  8. AvatarSilkė (IP: 78.57.245.196)

   Šiame mieste eismo problemos sprendžiamos tik kalnais, žiedinėmis sankryžomis, 30 km/h ženklais ir žinoma už jų stovinčiais radarais….. Kitų sprendimų nėra. Gal reiktų tuos eismo problemų sprendėjus kartais keisti? Gal čia problema juose?

  9. AvatarGGG (IP: 85.232.128.54)

   Labiausia patko mechaninės priemonės neatsakyngiems vairotojams, s….i kalneliai kurie laužo visų vairuotojų auto….

  10. AvatarAnonimas (IP: 213.103.93.120)

   Tik šviesaforai išgelbės Rimkų kaima.😀😀😀

   • AvatarNE NE, (IP: 88.119.41.104)

    Juos išgelbes tik greicio matuokliai,ir “gulintys policininkai”..!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt