P0

Kultūra

Klaipėdietė Rūta MUR kartu su Kabloonak pristato bendrą kūrinį „Loved You“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-01


„Loved You“ – tai naujas dviejų unikalių solo atlikėjų Kabloonak bei Rūtos MUR kūrinys, šiandien pristatomas platesniam klausytojų ratui.

„Ši daina yra tiesos ir meilės ieškotojams, nerimstančioms ir vietoje nenustygstančioms sieloms. Tai – klajoklio istorija apie kelionę per kitus į save. Apsinuoginęs ir pažeidžiamas jis ieško visko esmės“, – sako kūrėjai.

„Loved You“ kartu yra ir pirmasis Kabloonak kūrinys, sukurtas ir įrašytas bendradarbiaujant su kitu Lietuvos atlikėju. Pasak jo, dar vasarą, nusipirkęs bosinę gitarą, Jonas Narbutas (Kabloonak) prisėdo patikrinti naujo instrumento, o įsirašius keletą skirtingų partijų pajuto, jog viena jų užkabina.

„Tuomet griebiau mikrofoną ir balsu įrašiau tokią man kiek neįprastą melodiją, kuri vėliau ir tapo priedainio melodija. Įsiklausęs į savo sudainuotą manierą išgirdau Rūtos vokalą. Tada ir pasidarė aišku, kam siūlysiu prisijungti, tereikėjo parašyti visą likusią dainą. Ją kūriau jau sąmoningai mąstydamas, su kuo norėčiau įrašyti“, – sako Jonas.

Kaip ir pats Kabloonak, melancholijos muzikoje nevengianti Rūta MUR kaip mat sutiko su pasiūlymu: „Jono kūrybą seku nuo seniai. Pamenu, kaip net negalėjau, nors ir traukė vis vien klausyti jo dainos Bruises on Her Legs, kokia ji man buvo skaudi. Jis yra kūrėjas, kuris muzika ir tekstais paliečia giliau nei kiti, o tai man atrodo yra didelė dovana“, – gražių žodžių scenos kolegai negaili dainininkė.

Galbūt dėl to, jog gyvena skirtinguose miestuose, o gal todėl, kad abu kūrėjai – gana intravertiškos asmenybės, dirbti per atstumą jiems buvo labai lengva. „Visus namų darbus pasidarėme siuntinėdami vienas kitam demo įrašus ir susirašinėdami, netgi nė karto nesusiskambinom. Visgi, darbas vyko sklandžiai, švelniai ir supratingai, abu atsižvelgėme į vienas kito poreikius“, – pasakoja „Loved You“ autoriai.

Nors Kabloonak lydi lyriškų baladžių atlikėjo įvaizdis, su daina „Loved You“ muzikantas išlipo iš sau būdingų rėmų. „Nebandžiau jos daryti dirbtinai Kabloonakiškos, daina parodė kelią. Gal šiek tiek pritraukiau kompoziciją arčiau Rūtos skambesio, bet iš esmės, man norėjosi minkšto tiesaus ritmo ir 80-ųjų sintezatorių skambesio, už kurį esu dėkingas Mantui Joneikiui, paskolinusiam savo legendinį Juno sintezatorių“, – sako Jonas Narbutas.

Kabloonak teigia, jog ši daina tikrai nebus universali tema, užduota visai ateinančiai kūrybai. Tačiau muzikantas nenustoja ieškoti naujų garso kampų ir asmeniniuose įrašuose.

Kūrinio „Loved You“ nuo ketvirtadienio galima klausytis visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt