P0

Regionas

Kviečia į susitikimą su Mindaugu Bačkumi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-01


Visą rudenį kvietęs į susitikimus, kuriuose ryškūs Lietuvos kūrėjai dalijosi pamąstymais apie kūrybą, o neretai atsiverdavo ir asmeniškiems išpažinimams, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus užbaigia šį renginių ciklą jaukiam vakarui kviesdamas susitikti senojoje viloje „Ramybė“.

Čia gruodžio 8 d., kitą ketvirtadienį, 17.30 val., vienas žymiausių lietuvių violončelininkų Mindaugas Bačkus pasakos apie savo muzikinę kelionę, pastaruosius 12 metų besitęsiančią Klaipėdos kameriniame orkestre, tarpusavio ryšių stebuklus, gimusius jame, muzikuojančią šeimą, sąsajas su savo šaknimis, kartais nuviliantį žiūrovą bei širdyje rezonuojantį mylimo instrumento virpesį. Muziką ir pedagogą kalbins klaipėdietė žurnalistė Agnė Bukartaitė.

M. Bačkus – charizmatiška ir ryški asmenybė meno pasaulyje. Nors šiuo metu gyvenimą kuria Klaipėdoje, muzikinės biografijos įrašai liudija apie turtingą tarptautinį kūrybinį kelią, atvedusį iki Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo pareigų, vienintelių šalyje nepaprasto pasisekimo sulaukusio tarptautinio violončelės festivalio ir violončelės akademijos inicijavimo.

Nors vadinamas vienu iš barokinės violončelės tradicijos kūrėjų Lietuvoje, M. Bačkus drąsiai peržengia muzikavimo standartus. Siekdamas išbandyti vis naujus garso pasaulius, jis bendradarbiauja su šiuolaikinę muziką kuriančiais kompozitoriais, violončelės skambesiui atveria džiazą, teatrą, šiuolaikinį šokį, elektroninę ir roko muziką. Tarsi patvirtindamas savo mintį, kad pasaulį suvokia per muzikavimą, violončele atliekamais kūriniais muzikas praturtins ir muziejaus rengiamą susitikimą.

Asmeninės savybės – neakademiškas mąstymas, atvirumas, drąsios naujų spalvų paieškos darniai rezonuoja ir M. Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro, šiemet mininčio 30 metų veiklos sukaktį, repertuaro pasirinkimuose. M. Bačkui vadovaujant orkestras parengė daugiau nei 500 įvairaus žanro koncertinių programų su pasaulyje pripažintais atlikėjais tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek kitose šalies ir užsienio scenose.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje tęsiantis renovacijos darbams į jaukų, violončelės skambesio lydimą susitikimą su violončelininku Mindaugu Bačkumi kviečia į vilą „Ramybė“ (Vytauto g. 54).

Renginys nemokamas, bet dėl vietų stokos prašoma registruotis el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt


  2022-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt