P0

Regionas

Neringoje baigėsi projektas „Paveldas gyvenimui“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-01


Trečiadienį baigėsi dvejus su pusę metų trukęs projektas „Paveldas gyvenimui“, į kurio įgyvendinimą aktyviai įsitraukė vietos bendruomenė, svečiai, kultūros bei turizmo sektoriaus atstovai. Šią dieną, žyminčią labiau pradžią nei pabaigą, dėkojame visiems, kurie dalyvavo projekto organizuotose dirbtuvėse bei renginiuose, kurių metu gauti pasiūlymai bei pastebėjimai leido suprasti bendruomenės bei svečių poreikius.  

Projekto centre – atnaujinta Preilos biblioteka

Projekto kulminacija tapo Preilos bibliotekos renovacija, kuri buvo laukta ne vieną dešimtmetį. Su senosios mokyklos pastatu susiję daugelis vietos žmonių – Preilos pradinę mokyklą lankė arba jie patys, arba jų vaikai. Kuomet dėl mažo mokinių skaičiaus pradinė mokykla buvo uždaryta, joje buvo įkurtas Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas, veikęs iki rekonstrukcijos pradžios.

Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų pasikeitė neatpažįstamai – atnaujintos ir pirmojo, ir anksčiau niekada neįrengto mansardinio aukšto patalpos, įsigyti baldai ir įranga kultūrinėms bei edukacinėms veikloms vykdyti. Bendrame 223,77 kv. m plote veikia knygų abonementas, skaitykla su renginių sale, ekspozicija, pasakojanti Preilos gyvenvietės istoriją, edukacijų erdvė kultūriniams renginiams bei bendruomeninėms veikloms. Renovuotoje bibliotekoje galima ne tik pasiimti knygų – skaityklos patalpose sudarytos galimybės dirbti nuotoliu, organizuoti įvairius kultūrinius renginius ir bendruomenines veiklas. Atnaujintoje bibliotekoje savo erdvę turi ir patys mažiausieji – čia jie gali skaityti, piešti ir bendrauti.

Turistinis maršrutas, kviečiantis pažinti kultūros paveldą

Projekto metu, įtraukiant suinteresuotas šalis, buvo sukurtas turistinis maršrutas „Kultūros paveldo kelias“, kuris skirtas keliautojams, ieškantiems krašto tapatybę atspindinčių vietų, architektūrinių simbolių, mažosios architektūros tyrinėtojams, kultūrinio turizmo fanams, žingeidžioms ir į pažinimo džiaugsmą orientuotoms šeimoms, norintiems pažinti Neringos žavesį ištisus metus. Paveldo kelias jungia penkis kultūros paveldo objektus, išsidėsčiusius trijose gyvenvietėse – Juodkrantėje, Preiloje ir Nidoje. Pažintis su šiais objektais leis lėta eiga atrasti visą įstabią Kuršių neriją bei čia esantį kultūros paveldą ir jo istoriją.

Projektas „Paveldas gyvenimui“ (angl. k. Heritage4life) įgyvendintas pagal Europos kaimynystės priemonę. Bendras projekto biudžetas – 716 911,43 Eur. Projekto biudžeto dalis, tenkanti Neringos savivaldybės administracijai  517 996,04 Eur , iš jų – 466 196,43 Europos Sąjungos lėšos,  51 799,61 Eur – Neringos savivaldybės biudžeto lėšos.


  2022-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt