P0

Miestas, Svarbu

Savivaldybė pasiduoda: daugiabučių gyventojai neturės mokėti už bešeimininkes atliekas (13)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-01


Klaipėdos miesto savivaldybę teismai ir kitos valstybės institucijos privertė rengti projektą, kuriuo numatoma panaikinti „pareigą daugiabučių namų savininkų bendrijoms ir namų administratoriams užtikrinti mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelės ir konteinerių stovėjimo vietos tvarką ir švarią aplinką”.

Artūro Šulco nuotr.

Aistros dėl to, kas turi tvarkyti bešeimininkes atliekas daugiabučiams namams  priskirtas teritorijas Klaipėdos mieste virė beveik 10 metų. Savivaldybė ir jos valdoma UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) laikėsi pozicijos, kad visas atliekos ir šiukšlės daugiabučiams gyvenamiesiems namams priskirtose teritorijose yra privalu tvarkyti šių namų administratoriams. O sumokėti už tai turi gyventojai. 

Tokia teisės norma iki šiol tebėra įtvirtinta savivaldybės Tarybos sprendimu, bet jau parengtas sprendimo projektas jam panaikinti.

„Savivaldybės, negalėdamos nustatyti / įrodyti daugiabučiams gyvenamiesiems namams priskirtose teritorijose, į kurias nėra apribotas asmenų patekimas, išmestų atliekų priklausymo konkrečiam atliekų turėtojui ar atliekų darytojui fakto, turėtų pačios organizuoti šių bešeimininkių atliekų ir šiukšlių tvarkymą ir neperkelti įstatymu joms pavestos tokių atliekų ir šiukšlių tvarkymo organizavimo pareigos daugiabučių namų patalpų savininkams, administratoriams ar daugiabučių namų savininkų bendrijoms”, – tokią nuomonę išdėstė Aplinkos ministerija dar gegužę.

O Vyriausybės atstovas birželį pateikė atitinkamą teikimą Klaipėdos miesto savivaldybei. Ši nuostata suformuota 2021 metų  pabaigoje priimto Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo pagrindu.

Savivaldybė, priversta panaikinti tokią prievolę daugiabučių gyventojams, visą naštą dabar ketina pasiimti pati, kartu su komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriumi – KRATC. Numatoma, kad tokios atliekos bus surenkamos ir tvarkomos Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytu dažnumu, atsižvelgiant į KRATC pateiktas rekomendacijas. 

Tačiau norima ir toliau palikti pareigą administratoriams valyti atliekų konteinerių aikštelės ir (ar) konteinerių stovėjimo vietas.


  2022-12-01

  13 komentarai “Savivaldybė pasiduoda: daugiabučių gyventojai neturės mokėti už bešeimininkes atliekas”

  1. AvatarAntanas (IP: 188.69.7.154)

   Manau geriausias mieste nereikalingų mazastambiu,stambių šiukšlių išvežimas būtų dažniau prie namų pastačius didelius konteinerius .Žmonės išnešti neseikalingus daiktus iš savo būtų,rūšių ir tt.Sutikite, kiek atsikratytu nereikalingų daiktų,elektronikos žmonės jie. Neturi transporto nuvesti savo nereikalingus daiktus iki surinkimo aikštelių.Atvezei konteinerį prie vieno namo ,po 3 dienų prie kito namo ir pamatytumet kad miestas tampa švaresnis.

   • Avatar (IP: 88.119.22.232)

    Į tokius konteinerius būtų garantuotai metamos ir buitinės atliekos.

  2. AvatarKlp (IP: 90.135.72.174)

   Ale prie ruso buvo geriau, atvažiuoja mašina pypindama, visi su viedrais lauk išbėga, prasimankština, su kaimynais pasimato, moteriškės dar valandelę vieną kitą pasiplepa 🙂

   • Avatar (IP: 88.119.22.232)

    Gryniausia nesąmonė. Ką daryti dirbantiems – iš darbų atsiprašinėti, kad išmesti šiukšles. Dabar XXI amžius.

   • AvatarDaiva (IP: 77.79.44.59)

    Taip taip. Ir aš laksčiau vaikystėje su viedru, pildavau į tą mašiną. Linksma buvo🤪😁🤭. Geras, kasdienis ritualas

  3. AvatarDANUTĖ (IP: 78.60.172.26)

   Liepojos gatvėje KRATC neįstengia normaliai išvežti atliekų.Vakar popieriui skirtoje dėžėje nebebuvo vietos.Tai popieriai mėtėsi po teritoriją,o mokesčius nepamiršta paimt.

  4. Avatarmokės tvarkingi (IP: 193.217.2.221)

   na tai turėsim (ne)tvarką, šiukšlynus kieme, kurią sutvarkys KRATC, o už nevalyvų gyventojų paliktas šiukšles sumokėsi visi miesto gyventojai. Nemanau, kad tai teisinga. Man atrodo, kad jei Bandužiuose kažkas prišiukšlino, tvarkingai gyvenantiems Dragūnuose už tai mokėti nederėtų. Bet dabar būtent taip ir bus.

   • AvatarTrinytis (IP: 85.206.163.145)

    O kas turėtų mokėti už atliekas, atvežtas į Trinyčių rajoną iš Gindulių, Paupio ir kitų privačių namų kvartalo? Mes jau pavargom tvarkyti ir mokėti, nes mūsųt aikštelė dėl labai patogios vietos tapo rytinių Klaipėdos privačių namų rajonų sąvartynu. Kai mokės visi pagal tarifą, tai vis daugiau teisingumo, nors neteigiu, jog visiškai teisinga. O ką daryti? Privatininkams nustatytas mokestis pagal šiukšlių kiekį, tai jie ir veža į svetimus kiemus.

  5. AvatarSąžinė (IP: 78.57.203.108)

   Pagaliau su teismų pagalba “atėjo į protą”! Absurdiška buvo tvarka. Teko ne kartą mokėti už tokias šiukšles -antrinių atliekų konteineriai stovi prie pravažiuojamos gatvės, labai patogu visiems privažiuoti ir atsikratyti savo “gėrio” – langų, padangų, dušo kabinų, klozetų, kilimų… Absurdiška tai, kad antriniams konteineriams priskirta namų teritorija apima berods 150 metru spinduliu..Tai tie namai ir mokėjo už viešą šiukšlinimą. O kiti namai, kurie nutolę toliau- nemoka, nors toje teritorijoje kitų antrinių žaliavų konteinerių nėra…Kur krato tolimesnių namų gyventojai antrines atliekas- niekam neįdomu, tipo jie negali šiukšlinti. Savo kieme “šiukšlina” tos teritorijos gyventojai, nes jiems taip patinka betvarkė ir nori papildomai susimokėti….Tobula logika! Va tau ir
   sąžiningumo principas….

  6. AvatarVera (IP: 84.15.185.170)

   Geriau rašykite tiesą: savivaldybė ir LRV atstovė nieko nedarė, kol po atitinkamo skundo negavo Seimo kontrolierių pažymos su nurodymais 4 institucijoms, tarp jų savivaldybei, tai pačiai atstovei už, ministerijai ir LRV kanceliarijai.

  7. AvatarFaktas (IP: 88.119.136.56)

   Visas atliekas turi tvarkyti KRATC, o apmokėti už tai atliekų turėtojai t.y. gyventojai, tik reikia po savivaldybių rinkimų perskaičiuoti rinkliavos mokestį !

   • AvatarKaimynė (IP: 90.131.39.43)

    Tik čia gyvenantys žmonės –
    sąmoningi ir tyčiniai teršėjai yra to chlamiško bordako kaltininkai ! Ir bausti reikia (karts nuo karto) šalia gyvenančių namų gyventojus ! Pastebėtas sąmoningas siukšlinimas -Ir iškart Vieša Bauda Visam Namui padalinant kiekvienam Butui po lygiai ! (Jokių čia buto kvadratūrų – daugiau ar mažiau !) Va tada tai kiekvienas žiūrės tvarkos ! Ir matys ! Ir tą , kuris įsigudrina Teršti !

   • AvatarTas tai taip (IP: 78.56.155.241)

    Visiškai sutinku su kaimyne.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt