P0

Verslas

Jūrinė energetika telkia savivaldą, mokslą ir verslą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-02


Daugiau nei 100 dalyvių gruodžio 7 d., trečiadienį, susitiks Klaipėdoje diskutuoti apie jūrinės vėjo energetikos atveriamas galimybes pajūrio miestams ir regionui. Forumas „Pokyčių vėjas“ išskirtinai svarbus pasitinkant jau kitąmet planuojamą pirmojo Lietuvoje jūrinio vėjo parko vystytojo konkursą.

Bendras vardiklis – regiono augimas

Forumą organizuoja Lietuvos jūrinis klasteris, asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas bei Klaipėdos universitetas. „Skirtingos „Pokyčių vėjo“ partnerių veiklos kryptys padeda užtikrinti šio renginio įvairiapusiškumą ir įžvalgų įvairovę. Forumu siekiame inicijuoti aktyvesnį dialogą tarp valdžios ir savivaldos institucijų, mokslo centrų bei industrijos atstovų pasitinkant pirmojo jūrinio parko statybą Lietuvoje ir identifikuojant šio projekto vertes skirtingiems sektoriams. Nors pranešimų temų spektras labai platus, bendras visų jų vardiklis – Klaipėdos regiono augimas“, – kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Forumą universitete atidarys Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas drauge su renginio šeimininku rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku. Jūrinio vėjo energetika besidominčiai auditorijai pirmąkart prisistatys šį rudenį veiklą LR Seime pradėjusi Jūrinių reikalų komisija, vadovaujama Seimo nario prof. Valdo Rakučio.

Pirmojo 700 MW galios jūrinio vėjo parko statybos pasiruošimo etapus nušvies Lietuvos energetikos agentūros Vėjo energetikos Baltijos jūroje vystymo skyriaus vadovas Roman Bykov, Pajūrio tyrimų ir planavimo instituto projektų vadovas Nerijus Blažauskas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vaidmenį šio projekto kontekste identifikuos Džiugas Šaulys, o „Klaipėda ID“ investicinės aplinkos projektų vadovė Virginija Ketlerienė forume kalbės apie miesto pasiruošimą.

Dalyvaus atsinaujinančios energetikos lyderiai

Svarbus forumo dėmuo – verslas, siekiantis įsitraukti į projektą ir jo kuriamas vertės grandines. Klaipėdoje veikiančioms industrijoms atstovaus AB „Vakarų laivų gamykla“ Vėjo energetikos grupės vadovas Mindaugas Beresnevičius ir AB „Klaipėdos nafta“ SGD Komercijos vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė, pristatysianti šiandienos energetikos iššūkių kupiną situaciją ir verslo žingsnius siekiant transformuoti juos į naujas galimybes.

Pirmasis Lietuvoje jūrinio vėjo parkas pradės veikti 2028 m. ir dabartiniame etape nemažai visuomenės daliai greičiausiai dar sunku įsivaizduoti, kaip toks projektas paveiks mus, mūsų verslo ir socialinę aplinką. Tad čia itin vertingos patirtys tų, kurie jau eilę metų eina vėjo energetikos projektų įgyvendinimo keliu“, – pažymi A. Sutnikas.

Lietuvai vertingų įžvalgų iš tarptautinio vystytojo perspektyvos į forumą atveš atsinaujinančios energetikos įmonė „RWE Renewables“, šiemet tapusi ir Lietuvos jūrinio klasterio nare. Vokietijoje įkurta bendrovė yra pirmaujanti atsinaujinančios energetikos srityje bei antroje vietoje pagal valdomų jūros vėjo parkų skaičių pasaulyje, kurių šiandien yra net 18-ka. Iki 2030 m. „RWE Renewables“ siekia padidinti jai globaliu mastu priklausančius jūrinės energetikos pajėgumus nuo 3 GW iki 8 GW.

„RWE Renewables“ viceprezidentė jūrinės vėjo energetikos plėtrai Baltijos šalyse Anu Eslas įsitikinusi, kad jūrinė vėjo energetika Lietuvai – tai ne tik kelias į energetinę nepriklausomybę, bet ir galimybė tapti elektros energiją eksportuojančia šalimi. „Negana to, tai svarbus žingsnis sudarantis prielaidas mažinti elektros energijos kainas vartotojams, tuo pačiu sukuriantis galimybes vystytis vietiniams verslams ir visai industrijai. Visa tai atveria potencialą reikšmingam ekonomikos skatinimui ir patrauklių darbo vietų kūrimui Baltijos šalyse“, – kalbėjo „Pokyčių vėjo“ forumo viešnia A.Eslas.

Apie įsitraukimą į vertės grandines ir galimybes smulkiajam ir vidutiniam verslui forume kalbės Lenkijoje veikianti įmonė „Janicki“, viena „RWE Renewables“ partnerių. Platesnę perspektyvą apie kaimyninėje šalyje vykstančius procesus pateiks Pamario vaivadijos Ekonominės plėtros departamento ir šiame regione veikiančios vėjo energetikos Baltijos jūroje platformos atstovė  dr. Karolina Lipinska.

Įtvirtins partnerystę su mokslo centrais

Mokslui šis itin Lietuvai reikšmingo infrastruktūros projektas taip pat svarbus, atveriantis naujų galimybių, nes vystytojams bus aktualūs įvairaus pobūdžio tyrimai, reikės tinkamai paruoštų specialistų – planuojama, kad parko atsiradimas sukurs mažiausiai 1 300 naujų darbo vietų. Verslas tam jau ruošia palankią dirvą, stiprindamas ryšius su mokslo ir būsimų darbuotojų ruošimo centrais Klaipėdoje.

Reikšmingu forumo „Pokyčių vėjas“ akcentu taps „RWE Renewables“ partnerystės dokumento su keturiomis mokslo ir švietimo institucijomis pasirašymas, įtvirtinsiantis bendradarbiavimą su Klaipėdos universitetu, Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybine kolegija ir Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru.

Į renginį jau užsiregistravo 120 dalyvių. Norinčiuosius prisijungti organizatoriai kviečia suskubti užsitikrinti vietas Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ salėje: https://bit.ly/3gRHFGD

Renginys nemokamas.


  2022-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt