P0

Kriminalai ir nelaimės

Sūnumis apsimetusių kalinių laukia dar vienas teistumas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-02


Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigta baudžiamoji byla, kurioje trys anksčiau ne kartą teisti uostamiesčio gyventojai kaltinami sukčiavimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis. Du iš jų šiuo metu atlieka bausmę įkalinimo vietoje. Jie veikė pagal laiko patikrintą „alio, močiute, padariau avariją” principą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų vasario 24 d. į Klaipėdos apskrities pareigūnus kreipėsi 75 m. klaipėdietė, kuri nurodė, kad sulaukė skambučio iš jos anūku prisistačiusio asmens. Pastarasis teigė, jog avarijos metu sunkiai sužalojo kitą žmogų ir jam nedelsiant reikia 47 tūkst. eurų. Senjorei atsakius, kad grynųjų pinigų ji namie neturi, tariamas anūkas telefonu jai pasakė, kad ateis netoliese esantis jo draugas ir paims jos banko kortelę bei galės nuimti pinigus iš bankomato. Pašnekovo įtikinta moteris į namus įsileido nepažįstamą asmenį, kuriam padavė banko kortelę ir atskleidė jos PIN kodą. Atliekant tyrimą paaiškėjo, jog iš moters banko sąskaitos buvo bandyta išgryninti 200 eurų, tačiau tris kartus neteisingai suvedus kortelės PIN kodą, ji buvo užblokuota.

Tokio pobūdžio skambučio šių metų birželio 12 dieną sulaukė ir dar viena Klaipėdoje gyvenanti 66 m. moteris. Ji į policijos pareigūnus kreipėsi po to, kai su ja susisiekė tariamas sūnus, kuris Vokietijoje neva padarė avariją ir jam reikia sumokėti 2000 eurų. Į moters butą atėjęs nepažįstamas asmuo prisistatė esantis Lietuvos konsulato Vokietijoje darbuotojas, kuris nugabens duotus pinigus jos sūnui. Tokiu būdu įtikinta moteris nepažįstamam asmeniui padavė 2000 eurų ir šis su gautais pinigais pasišalino iš buto.

Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog nukentėjusioms moterims skambino 41-erių metų ne kartą praeityje už sukčiavimus bei kitas nusikalstamas veikas teistas klaipėdietis. Jam pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, vagystės, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos. Dėl tų pačių nusikalstamų veikų privalės atsakyti ir, įtariama, kartu veikęs anksčiau teistas 39 m. Klaipėdos gyventojas. Abu kaltinamieji šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes. Trečiajam bylos kaltinamajam – 22 m. uostamiesčio gyventojui, kuris taip pat žinomas teisėsaugos pareigūnams, kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apylinkės prokurorė Jurgita Rumbinaitė pažymi, kad telefoniniai sukčiai veikia itin aktyviai, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs ir neprarasti budrumo.

„Vertėtų prisiminti, kad teisėsaugos pareigūnai, bankų ir kitų įstaigų darbuotojai neturi teisės ir niekuomet telefonu neprašo pateikti asmeninės informacijos, per tarpininkus perduoti jiems pinigų ir pan. Jei sulaukėte skambučio iš tariamo giminaičio, vertėtų įsitikinti, ar tai tikrai tie asmenys, pavyzdžiui, užduoti kontrolinių klausimų, į kuriuos atsakymą žinotų tik jie ir panašiai. Kilus įtarimui, jog galimai bendravote su sukčiais, praneškite apie tai pareigūnams“, – pranešime cituojama prokurorė.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.

Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.


  2022-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt