P0

Regionas

Ieško kas rinks pinigus Karklėje ir prie Olandų kepurės už automobilių statymą (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-03


Klaipėdos rajono savivaldybė konkurso tvarka ieško operatoriaus vietinei rinkliavai už naudojimąsi nustatytomis mokamomis automobilių stovėjimo vietomis rinkti ir administruoti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Konkurso techninėje specifikacijoje rašoma: „Paslaugos teikėjas turi užtikrinti reikalingus pakeitimus ar kitus programavimo darbus (pvz., reikia atnaujinti įkainius pagal pasikeitusią kainodarą, pakeisti vietovės pavadinimą, numeraciją ar atlikti kitus panašius pakeitimus), kad būtų užtikrintas nepertraukiamas įmokų rinkimas”.

Nors pastaraisiais metais Karklėje ir prie kelio, netoli Olandų kepurės, įrengta nemažai vietų automobiliams statyti, jų nepakanka. Net ir žiemą, savaitgaliais, ties Olandų kepure automobilių stovėjimo aikštelės būna perpildytos. Ratuoti poilsiautojai automobilius stato ir neleistinose vietose.

Paskelbtose konkurso sąlygose numatyta, kad rinkliava bus renkama dar penkerius metus. Iki šiol šią rinkliavą administravo VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas”.

Būsimasis rinkliavos administratorius turės aptarnauti penkias stovėjimo aikšteles, trijose zonose bei savo sąskaita įrengti 5 parkomatus. Sumokėti už automobilio stovėjimą bus galima grynaisiais pinigais ir naudojantis mobiliąja programėle.

Vietinė rinkliava bus renkama sezono metu nuo 8 iki 20 valandos. Nuolat darbuosis vienas kontrolierius ir vienas eismo koordinatorius. 

Paskelbto konkurso laimėtojas numatytas rinkliavos rinkimo ir kontrolės priemones parengti ir naudodamasis jomis pradėti teikti rinkliavos rinkimo paslaugas nuo 2023 m. gegužės 1 d.

Klaipėdos rajono tarybos sprendimu rinkliava už automobilių statymą aikštelėse ties Olandų kepurės paplūdimiu buvo padidinta nuo šių metų gegužės. Valandinis tarifas jūros pusėje, ties pačiu skardžiu esančioje aikštelėje padidintas nuo 30 centų iki euro, o ties įvažiavimu į „Žilvyčio” stovyklą – nuo 30 iki 60 centų. Tolėliau, kitoje kelio pusėje esančioms trims aikštelėms paliktas senasis 30 centų/val. tarifas.

Šiuo metu už rinkliavos administravimą per sezoną VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” sumokama 16 900 eurų, o pernai iš viso čia buvo surinkta apie 38 000 eurų, užpernai – apie 40 000 eurų.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-12-03

  2 komentarai “Ieško kas rinks pinigus Karklėje ir prie Olandų kepurės už automobilių statymą”

  1. AvatarCirkas (IP: 88.119.41.104)

   Ieško durniu kas duos pinigus už nieką .

  2. Avatarklaipeda (IP: 86.100.141.234)

   kai buvo karantinas tai klaipedieciai i karkle nuvaziuoti negalejo tik klaipedos rajono tai baudavo gargzdu policija tai dabar tegul gargzdai iesko kas rinks mokescius

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt