P0

Miestas, Svarbu

Pačiame miesto centre – atvira išvietė (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-12-05


Klaipėdos senamiestyje, ties Tiltų ir Turgaus gatvių sankryža, benamis įsirengė sau atvirą išvietę. Šalia dirbanti klaipėdietė tikina, kad ši problema neišsprendžiama jau tikriausiai daugiau nei porą metų. Tuo metu Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas teigia, jog tokio signalo buvo sulaukta tik prieš porą metų ir tada nevala buvo baustas tiek kontrolierių, tiek ir policijos.

„Vidury senamiesčio, Tiltų gatvėje, matomoje vietoje benamis yra įsirengęs savo nuosavą tualetą. Policija nereaguoja, savivaldybei raštai rengti, o senamiesčio viduryje, turistinėje vietoje – toliau išmatos. Visa siena apšlapinta. Savivaldybė tik apgenėjo medžius, bet tai negelbėja”, – apie padėtį ties Turgaus g. 21 namu, ant kurio fasado nutapytas turistų lankomas miesto žemėlapis, pasakojo moteris.

Skaitytojos nuotr.

Ji pasidalino ir nuotraukomis ir pušynėlio, esančio prie šio pastato (jame veikia Lietuvos verslo kolegija). Šalia benamio įsirengto tualeto yra ir viena iš mažųjų miesto skulptūrų, vadinamasis Senamiesčio paštas.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis sakė, jog apie tokią benamio veiklą šioje vietoje buvo sulaukta pranešimo kartu su filmuota medžiaga prieš porą metų. Tada asmuo buvo baustas ir savivaldybės kontrolierių, ir policijos už chuliganizmą.

M. Poimanskis pažadėjo, jog bus sureaguota ir šis taškas atsidurs kontrolierių akiratyje, tačiau kartu pastebėjo, jog žmonės galėtų kreiptis iškart į šį skyrių, o ne į žiniasklaidą.

Išviete virtęs pušynėlis yra Lietuvos verslo kolegijos pastatui priskirtame sklype. Ar ši įstaiga yra rašiusi skundus, ar bando kovoti su tokiu nevala sužinoti nepavyko – jos direktorė Jurgita Martinkienė šiuo metu atostogauja.


  2022-12-05

  Vienas komentaras apie “Pačiame miesto centre – atvira išvietė”

  1. AvatarPoezija (IP: 85.232.138.203)

   Tikra teisybė. Šią vasarą vyko gražūs renginiai – literatūrinės ekskursijos po Klaipėdos senamiestį. Taigi, grupei atėjus iki Senamiesčio pašto, klausantis vadovo pasakojimo, paskutiniams ekskursantams bestovint, pasigirdo keisti garsai iš už krūmų ir pasijuto tikrai ne parfumai. Pro skystas pušų šakeles pasimatė nusikelnėjęs bomžas, kuris, atlikęs savo reikalą, mikliai nunėrė kažkur už kampo. Ai, nesinorėjo gadintis nuotaikos ir ką daryti, bet faktas kaip blynas – bomžas turi personalinį tualetą miesto centre.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt