P0

Verslas

„Inter Ventures” projektas: kokie rezultatai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-06


Viešoji įstaiga „Klaipėda ID” ir Klaipėdos miesto savivaldybė, dalyvaudamos „Interreg Europe“ programos projekte „Inter Ventures” kartu su partneriais iš Vengrijos, Italijos, Lenkijos ir Ispanijos surinko ir išanalizavo gerąją patirtį apie smulkaus bei vidutinio verslo padėtį kiekviename partnerių regione. Be to, kiekvienas projekto partneris taip pat parengė veiksmų planus, skirtus verslo internacionalizavimo politikoms tobulinti.

Klaipėdos veiksmų plano dėka visi Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos 2030 partneriai pritarė sprendimui ją papildyti naujais kriterijais, nukreiptais į internacionalizacijos skatinimą.

Šiemet vasarį projektas įkopė į antrąjį įgyvendinimo etapą, kuris labiausiai orientuotas į veiksmų plano įgyvendinimą, proceso sekimą ir gerųjų patirčių pritaikymą. Vienas pagrindinių Klaipėdos veiksmų plano rodiklių yra pre-akseleratoriaus programos sukūrimas ir įgyvendinimas Klaipėdos mieste. Šiuo metu yra sukurta darbo grupė, atsakinga už pre-aksleratoriaus pirkimo parengimą ir įgyvendinimą. Šiuo pirkimu siekiama kurti startuolių ekosistemą Klaipėdoje, skatintinti aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių steigimąsi mieste.

Taip pat nuo šių metų sausio startavo kita veiksmų plano priemonė – naujos Klaipėdos savivaldybės paskatos, kuriomis siekiama didinti miesto patrauklumą tikslinių sričių verslams ir talentams: paskata skirta pritraukti aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus ir paskatinti atvykti į Klaipėdą dirbti bei gyventi (ja susidomėjo 15 asmenų, suteikta viena paskata, dar viena paraiška šiuo metu pildoma) bei paskata naujų darbo vietų kūrimui (kompensacija mokama įmonėms, kurios sukurs bent šešias darbo vietas, už kiekvieną jų kompensuojant iki 1800 Eur/metams; nuo metų pradžios suteikta 17 konsultacijų, pasirašytos dvi paskatos sutartys, pagal kurias suteikta 17 840 Eur finansinės paramos).


  2022-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt