P0

Kriminalai ir nelaimės

Išradingai legalizuoti pinigus pataręs advokatas ir antstolė stos prieš teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-06


Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 4 asmenys įtariami nusikalstamu būdu gautų 157 tūkst. eurų legalizavimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Plungėje gyvenantis kaltinamasis įtariamas sukurstęs advokatu dirbantį vyrą, jog šis už piniginį atlygį sugalvotų neteisėtą būdą, kaip įteisinti 157 tūkst. eurų, nesukeliant įtarimų teisėsaugos pareigūnams.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, minėti pinigai buvo įforminti kaip po minėto plungiškio tėvo mirties paliktas ir paslėptas turtas, kurį kaltinamojo motina po dvejų metų neva rado rūsyje.

Įtariama, kad dar viena bylos kaltinamoji, antstole dirbanti moteris, už piniginį atlygį suklastojo dokumentą, kuriuo buvo patvirtintas pinigų radimo faktas. Manoma, kad šį dokumentą kaltinamojo plungiškio motina pateikė notarui ir šis, nežinodamas apie jo suklastojimo faktą, išdavė jai pinigų paveldėjimo teisės liudijimą.

Teismui perduotoje byloje plungiškis kaltinamas dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, sukurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei dokumento suklastojimo ir jo disponavimo. Advokatui bei antstolei kaltinimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo. Moteris taip pat privalės atsakyti ir dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Dėl to kaltinimai pareikšti ir Plungėje gyvenančio kaltinamojo motinai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui, jame valstybinį kaltinimą palaikys tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras Ruslanas Ušinskas.

Už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą asmuo gali būti baudžiamas laivės atėmimu iki 7 metų. Tiek pat gresia ir už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to valstybė patyrė didelę žalą.


  2022-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt