P0

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pradeda bendradarbiauti su Niujorko džiazo festivaliu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-06


Savo veiklą „Made In New York Jazz“ festivalis pradėjo 2011 m. surengęs vietinius džiazo festivalius Manhetene ir Brukline (JAV). Po kelerių metų festivalio įkūrėjas, muzikos prodiuseris ir didžiulis džiazo gerbėjas Michaelas Brovkinas žengė dar vieną žingsnį ir sukūrė pirmąjį pasaulyje internetinį džiazo konkursą, kuris greitai išpopuliarėjo ir sulaukė daugiau nei 60 tūkst. registruotų džiazo muzikantų ir gerbėjų, atstovaujančių daugiau kaip 60 šalių visame pasaulyje.

Michael Brovkine ir Yaacov Mayman. Asmeninio archyvo nuotr.

2014 m. „Made In New York Jazz“ pristatė savo tarptautinį „Jazz Gala“ – kasmetinį pasirodymą „Tribeca“ scenos menų centre Manhetene, 2016 m. gegužę festivalis pristatė prekės ženklą Europoje ir drauge su partneriais surengė festivalį Juodkalnijoje, vykstantį iki šiol.

Pasak „Made In New York Jazz“ įkūrėjo Michaelo Brovkino ir meno vadovo Yaacovo Maymano, „Made In New York Jazz“ prekės ženklo koncepcija įrodo, kad muzika yra tikrai unikali meno forma, galinti suvienyti skirtingų kultūrų ir sluoksnių žmones.

„Iš mano bute Niujorke sukurtos „garažo“ idėjos kūrybiniu centru pavirtęs #madeinnyjazz tapo tarptautiniu prekės ženklu, padedančiu sujungti menininkus su publika ir sukurti naujų įspūdžių tiek žiūrovams, tiek muzikantams. Naujas bendradarbiavimas su turtingą kultūrą ir ilgametę sėkmę turinčiu Klaipėdos pilies džiazo festivaliu yra labai jaudinanti plėtra. Esu tikras, kad kartu galėsime sukurti daug puikių renginių ir edukacinių galimybių. Nekantrauju aplankyti jūsų nuostabų miestą“, – pranešimas cituojamas M. Brovkinas. 

Bendradarbiavimu su pasaulinio lygio profesionalais džiaugiasi ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

„Man didelė garbė bendradarbiauti su gerbiamais kolegomis iš Niujorko Michaelu Brovkinu ir Yaacovu Maymanu. Jie ne tik aukšto lygio profesionalai, dirbantys su pasaulinio garso džiazo žvaigždėmis, bet ir ypač nuoširdūs bei draugiški žmonės. Tikiu, jog mūsų nutiestas džiazinės bendrystės tiltas sujungs bendriems projektams Klaipėdos ir Niujorko muzikantus. Atskiras ačiū bičiuliui iš JAV Leonidui Bardui už palaikymą ir pagalbą“, – teigia Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis Klaipėdoje organizuojamas nuo 1994 metų.

Kultūros straipsnių vidus


  2022-12-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt