P0

Regionas

Palangos orkestras koncertuos Žemaitijos bažnyčiose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-07


Užbaigdamas 69-uosius gyvavimo metus, Palangos orkestras tradiciškai kviečia į dėkingumo, bendrystės ir tikros muzikos koncertus „Kalėdinės muzikos valanda“, kuriais šiemet nuskaidrins tris miestus – Palangą, Telšius bei Tauragę.

Jau šį sekmadienį, gruodžio 11 d., Palangos orkestras sugrįš į prieš keletą metų lankytą Tauragės Švč. Trejybės bažnyčią, o gruodžio18 d. pirmą kartą pasirodys Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje. Koncertų pradžia 13 val.

Gruodžio 26 d., antrąją Šv. Kalėdų dieną, iškart po vidurdienio šv. Mišių Palangos orkestras koncertuos namuose – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Visuose trijuose nemokamuose religinės muzikos koncertuose prie dirigento pulto stos Palangos orkestro bičiulis, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro vadovas Egidijus Miknius.

„Man išties džiugu ir vėl sugrįžti į Palangos orkestrą, kuris pasižymi ne tik nuostabiu garsu bei kūrybine dvasia, bet ir didele, gera bendruomene. Tikiuosi, jog ši draugystė ir bendradarbiavimas dar ilgai nenutrūks“,–pranešime cituojamas E. Miknius.

Šiemet „Kalėdinės muzikos valandoje“ klausytojai išgirs kompozitorių Philip Sparke, Michael Kamen, Alfred Reed, John Newton, Astor Piazzolla, John Rutter, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Irving Berlin kūrybą. Šventinę programą sudariusio E. Mikniaus teigimu, pagrindinė jos mintis – atspindėti šv. Kalėdų dvasią, kurioje sutelpa ir susitaikymas, ir naujos vilties gimimas.

Idėja rengti šventinius koncertus bažnyčiose Palangos orkestrui kilo dar 2000 metais. Anot Palangos orkestro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Vyganto Rekašiaus, pradžioje pasirodymai šventovėse neįprastai atrodė ne tik orkestrantams ar parapijiečiams, bet ir bažnyčios tarnams – orkestro pasirodymą jie matė tik kaip liturgijos dalį, tad šv. Mišias ir koncertą tekdavo išmoningai apjungti.

Pamažu Kalėdų koncertai atrado savo gerbėjus ne tik Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, bet ir kituose miestuose –Palangos orkestras šventinius žiemos koncertus jau yra dovanojęs Šventosios, Tauragės, Švėkšnos, Nidos, Klaipėdos, Šilutės bažnyčioms.


  2022-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt