P0

Konsultacijos

Pasiekti vaiko teisių gynėjus taps lengviau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-07


Nuo šiol susisiekti su vaiko teisių gynėjais bus dar paprasčiau – konsultuotis aktualiais visuomenei klausimais galima ir tiesioginiuose pokalbiuose internete (angl. chat). Tokia galimybė atsirado vaiko teisių gynėjams atsinaujinus interneto svetainę, naujasis jos adresas – vaikoteises.lrv.lt.  

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, vienas iš vaiko teisių gynėjų tikslų – būti kuo labiau prieinamiems visuomenei. Tad praėjusią savaitę buvo atidaryta Vaiko teisių linija, į kurią skambinti ir konsultuotis gali tiek vaikai, tiek suaugusieji. O nuo šios savaitės galimybės visuomenei konsultuotis dar labiau plečiamos – kreiptis galima ir tiesioginiais pokalbiais internetu.  

„Keletą mėnesių rengėme ir tobulinome naują tarnybos interneto svetainę, diegėme papildomus funkcionalumus, kurie leistų visiems svetainės lankytojams ja naudotis lengvai ir paprastai. Tikimės, jog pagrindinė svetainės naujovė – įdiegta galimybė pasikonsultuoti susirašinėjant su vaiko teisių gynėjais realiuoju laiku leis mums būti arčiau visuomenės, augins jos pasitikėjimą ir paskatins didesnį dėmesį vaikų saugumui. Pokalbiai realiuoju laiku, tikimės, bus patogūs vaikams ir suaugusiesiems, norintiems pasikonsultuoti vaiko teisių gynėjais, tačiau nenorintiems ar negalintiems to daryti telefonu, pavyzdžiui, klausos negalią turintiems žmonėms“, – pranešime pažymi I. Skuodienė.  

Pokalbiai realiuoju laiku ne tik patogus, bet ir visiškai saugus bendravimo su vaiko teisių gynėjais kanalas – vaiko teisių gynėjai užtikrina visišką tokių pokalbių konfidencialumą ir anonimiškumą. Vaiko teisių linijos konsultantai į žinutes atsakinės pirmadieniais–ketvirtadieniais 8–19 val., o penktadieniais 8–18 val. Konsultantų nedarbo metu žmonės bus nukreipiami kitas kontaktais.  

Dar vienas naujosios svetainės funkcionalumas – galimybė pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą užpildant tam skirtą formą. Ši funkcija leis žmonėms informuoti vaiko teisių gynėjus apie galimus vaiko teisių pažeidimus tais atvejais, kai vaikui negresia pavojus realiu metu, tačiau kyla įtarimų, kad šeimai gali reikėti pagalbos.  

Atnaujintame vaiko teisių gynėjų interneto puslapyje taip pat bus galima rasti ir informacinius vaizdo įrašus, kuriuose vaiko teisių gynėjai kalba aktualiomis temomis vaikams ir šeimoms: apie vaiko teises, vaikų saugumą, paauglystės laikotarpį, skyrybų iššūkius šeimoje, mediacijos naudą, globos ir įvaikinimo klausimus ir kt. 

Ypatingas dėmesys skirtas informacijai vaikams – jie galės susipažinti su vaiko teisių ir pareigų, fizinio ir seksualinio smurto atpažinimo, patyčių prevencijos, lytiškumo, streso įveikimo, saugumo internete bei kt. svarbiomis temomis.  

Vaikams interneto svetainėje pateiktos nuorodos, kaip elgtis nesaugumo atveju ir kur kreiptis pagalbos. Vienas iš pagalbos būdų – vos prieš kelias dienas pradėjusi veikti Vaiko teisių linija, į kurią kiekvienas paskambinęs gali nemokamai konsultuotis ir gauti rūpimą informaciją visais vaiko teisių apsaugos klausimais bei pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. 

Su vaiko teisių gynėjais susisiekti galima ir skambinant į Vaiko teisių liniją nemokamu tel. Nr. 8 800 10 800. Konsultacijos teikiamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.


  2022-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt